Гібридна війна
Гібридна війна m.kontrakty.ua

Розв'язування гібридної війни: відкрито кримінальне провадження проти посадовців РФ

  Відкрите провадження є безпрецедентним, адже вперше правову оцінку отримає інформаційна складова гібридної війни Росії проти України

  Прокуратура Автономної Республіки Крим відкрила кримінальне провадження за фактом розв'язування російськими посадовцями, службовими особами державних органів РФ та органів місцевого самоврядування АР Крим гібридної війни проти України. Відповідне повідомлення оприлюднила прес-служба СБУ.

  "Відкрите кримінальне провадження є безпрецедентним, адже вперше правову оцінку отримає інформаційна складова гібридної війни Росії проти України. Важливість цього процесу визначається тим, що агресія Росії принесла знедолення і змусила залишити місця проживання тисячі українських громадян, особливо це стосується кримських татар, які вдруге за 60 років фактично переживають геноцид з боку тоталітарного режиму. Агентство ООН у справах біженців оцінило кількість внутрішньо переселених осіб у 10 тисяч, більшість з яких ‒ кримські татари, а третина ‒ діти", – мовиться в повідомленні.

  Зазначається, що провадження вже внесено до ЄРДР за ч. 1 ст. 437 (планування, підготовка або розв'язування агресивної війни чи воєнного конфлікту) КК України. Як наголосили у спецслужбі, СБУ "крок за кроком збирала інформацію щодо конкретних злочинних дій російських спецслужб в інформаційному полі України" напередодні, під час та після окупації Криму.

  Як зазначили у СБУ, особлива увага під час слідства приділятиметься підготовці до анексії Криму та штучному формуванню у кримчан (в тому числі – через ЗМІ та мережу) ненависті до народів України.

  "Належну правову оцінку отримають й інші дії спрямовані на усунення перешкод для вторгнення збройних сил РФ на територію нашої держави та створення умов, у тому числі шляхом маніпуляцій суспільною свідомістю через ЗМІ та Інтернет, для незаконної анексії Автономної Республіки Крим", – підсумували в СБУ.

  Попередній матеріал
  Нідерланди підтримали ратифікацію Угоди про асоціацію Україна-ЄС
  Наступний матеріал
  "Газова справа" Онищенка: САП ініціюватиме заочне засудження 9 утікачів
  Loading...

  СБУ на адмінкордоні з Кримом затримала дезертира

  "Нащо ви нас захопили! Ми ж працювали нормально" – жителі окупованої Керчі вимагають виплати зарплат

  Результати обшуків в офісах "Яндекс": менеджмент незаконно передавав в РФ персональні дані українців – відео

  "Перепрошивали" ТБ на пропагандистські канали РФ: СБУ викрила схему "хитру схему"

  СБУ проводить обшуки в офісах "Яндекс" у двох містах України

  Антиконтрабандна операція СБУ викликала "серйозний резонанс" у керівництві "ДНР" – ІС