Twitter / Петро Порошенко

"Розпускати парламент вже пізно", – політолог пояснив чому

Читайте по-русски
Новообраний президент не має конституційного права розпускати парламент за 6 місяців до кінця його каденції

Політолог Михайло Басараб у ефірі "5 каналу" заявив, що Верховна Рада і уряд уже запізно розпускати, а тому вони працюватимуть до кінця терміну своїх повноважень.

"Я впевнений, що Верховна Рада і уряд будуть працювати до 27 жовтня, тобто до парламентських виборів. Оскільки за будь-яких обставин президент не має можливості розпустити парламент за 6 місяців до завершення каденції парламенту", – заявив політолог.

Щодо припинення існування коаліції Михайло Басараб сказав, що відсутність коаліції ніяк не впливає на роботу парламенту, оскільки Верховна Рада може ухвалювати рішення конституційною більшістю, що ми могли бачити під час голосування за дату інаугурації чи мовний закон.

Експерт додав: "Парламенту надається 30 днів на проведення консультацій та формування нової коаліції. Навіть якщо вона не буде створена до 17 червня, то новообраний президент не має конституційних прав розпускати парламент, і, до речі, їх не було й до сьогоднішнього дня". 

Також він зазначив, що Зеленському треба ВР, яка працює, бо 90% обіцянок, які він дав, можна виконати не за рахунок указу президента, а саме завдяки результативній роботі парламенту.

Детальніше про те, чому неможливий розпуск Верховної Ради, та як відсутність коаліції впливає на роботу парламенту, Михайло Басараб розказав у ефірі "5 каналу":

Як повідомляв 5.UA, сьогодні раніше Басараб сказав, що далі перед Зеленським величезний виклик – це Коломойський. 

Попередній матеріал
Гра на випередження: вихід "Народного фронту" з коаліції блокує оголошення дочасних виборів – подробиці
Наступний матеріал
"Душа болить, що пропала городина": на Рівненщині затопило майже сотню садиб
Loading...