Андрій Парубій
Андрій Парубій ukr.media

Парубій оголосив про припинення діяльності коаліції у Верховній Раді – офіційно

Читайте по-русски
Нині розпуск Верховної Ради неможливий

Коаліція Верховної Ради України припинила своє існування сьогодні, 17 травня. Про це заявив спікер парламенту Андрій Парубій, інформує "5 канал".

"Сьогодні коаліція депутатської фракції "Європейська Україна" у ВР VIII скликання припинила свою діяльність. Відповідно до положень ч. 7 ст. 83 КУ, протягом одного місяця від сьогодні, з дня припинення діяльності коаліції, у Верховній Раді має бути сформована нова коаліція", – оголосив Андрій Парубій.

Він закликав почати обговорення щодо створення нової коаліції.

"У зв'язку з цим закликаю представників усіх фракцій та груп розпочати консультації з приводу формування нової коаліції. І давайте визнаємо: це була хороша коаліція. Вітаю усіх, колеги, зі спільною роботою", – зауважив спікер парламенту.

Додамо, про те, що фракція "Народного фронту" виходить із коаліції, заявив її голова Максим Бурбак.

"Ми заявляємо про вихід з діючої коаліції, припинення її діяльності 17 травня 2019 року та про ініціативу формування нової коаліції з новим порядком денним. Відповідно до КУ, впродовж 30 днів буде формуватися нова коаліція. НФ закликає фракції державницької ідеології негайно розпочати консультації щодо підготовки нової коаліційної угоди з новим планом дій", – сказав Максим Бурбак.

Він висловив переконання, що протягом півроку "українці очікують від новобраного президента і парламенту рішучих кроків, дій і змін".

"Часу на зволікання немає", – наголосив голова парламентської фракції.

Зауважимо, що після виходу "Народного фронту" з коаліції у парламенту буде один місяць, щоб сформувати нову більшість. Навіть якщо нова коаліція не буде створена, новообраний президент Володимир Зеленський не зможе розпустити парламент достроково, бо це не можна зробити менш ніж за півроку до виборів.

Нагадаємо, відповідно до ст. 83 Конституції України, у Верховній Раді формується коаліція депутатських фракцій, до складу якої входить більшість народних депутатів від конституційного складу ВРУ (тобто від 226 нардепів). Коаліція формується протягом одного місяця з дня відкриття першого засідання ВРУ або з дня припинення діяльності колишньої коаліції. Така коаліція вносить пропозиції президенту щодо кандидатури прем'єр-міністра та складу Кабміну.

Як повідомляв 5.UA, представник штабу новообраного президента Володимира Зеленського Дмитро Разумков заявив, що президент ініціюватиме розпуск Ради, бо для цього є підстави.

Попередній матеріал
Пленарне засідання ВР, де проходить година запитань до уряду – трансляція
Наступний матеріал
Україна домагатиметься визнання депортації кримських татар геноцидом
Loading...