Facebook / Ірина Фріз

Росію не пустили на Міжнародний Конгрес конституційних судів у Литві

Уперше на захід не потрапив чільник конституційного суду РФ та інші судді, що мали представити країну-агресора

Російську делегацію не пустили на Четвертий Конгрес світової конференції Конституційних судів у Литві. Уперше на захід не потрапив голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін та інші судді, які визнали анексію Криму.

Про це на сторінці у Facebook повідомила народний депутат України Ірина Фріз.

За її словами, на Конгресі значну увагу приділили Україні, а також засудили агресію з боку Росії. Зокрема, анексію Криму назвали чи не єдиним прикладом повної дискредитації судової влади.

Як зазначила Президент Литви Даля Грибаускайте, офіційний Вільнюс ніколи не вітатиме тих, хто нехтує верховенством права і порушує закон.

"Ми пишаємося тим, що історія нашої держави демонструє – ми не будемо миритися ні з якими видами агресії. Найважливіші цінності для нас – це свобода і закон. Сьогодні це особливо важливо, тому що ми вкотре зіткнулися з історичними викликами. Ми знову опинилися між заходом і не досить дружелюбним, а скоріше агресивним сходом. І ця проблема відобразилася на нашому рішенні щодо деяких запрошень на сьогоднішню подію", – прокоментувала Грибаускайте.

"Ми не можемо тиснути руки і ніколи не будемо запрошувати тих, хто наступає на верховенство права і рішення яких ламають долі тисяч людей. Ми маємо заступитися за тих людей, хто бореться за свободу, права людини і демократію", – додала литовський Президент.

Попередній матеріал
Apple Watch 3: рекламний ролик знімали в Києві – відео
Наступний матеріал
Трагічна реліквія: підбитий сепаратистами танк перетворять на меморіал
Loading...