Ірина Фріз

Росія відповідальна за масові порушення прав людини в Україні та Грузії – ПА НАТО

У доповіді наголошується: "Путін продовжив незламний курс на авторитаризм, використовуючи механізми утисків та призначень"

Парламентська асамблея НАТО покладає відповідальність за порушення прав людини в Україні та Грузії на Росію. Про це йдеться у доповіді Альянсу, передає Голова постійної делегації в Парламентській асамблеї НАТО Ірина Фріз.

"У доповіді, що була представлена головним доповідачем Уллою Шмідт, зазначаються масові порушення прав людини на окупованих територіях України. Доповідачі підтримали тези щодо відповідальності Росії за порушення прав людини не тільки на сході України, але й в Абхазії та Південній Осетії", - зазначила дипломат на сторінці у Facebook.

Також, зі слів Улли Шмідт, говорити про швидке рішення конфлікту на Донбасі – нереалістично.

"Путін продовжив незламний курс на авторитаризм, використовуючи механізми утисків та призначень в ручному режимі більше, ніж Сталін свого часу. Він зацікавлений у збережені вичерпно своєї влади", - наголошують євродепутати.

"Представники ПА НАТО визнають, що керівництво України прагне говорити з людьми, а не вирішувати конфлікт військовими методами. Ключове завдання сьогодні - припинення вогню, але жодного прогресу з боку самопроголошених республік не спостерігається", - констатує Фріз.

Водночас, вона зазначила, що у доповіді чітко розділяються ситуації на Донбасі та в Криму. Також наголошується: Росія продовжує порушувати міжнародне право в акваторії Азовського й Чорного моря.

"Росія є державою, яка створює прямі загрози євроатлантичному регіону", - заявила Улла Шмідт.

Загалом же у доповіді міститься висновок про те, що країни мають посилювати тиск на агресора.

Ірина Фріз тим часом підкреслила, що питання врегулювання конфлікту в Україні продовжує бути в фокусі на весняній сесії ПА НАТО в Варшаві.

Дивіться також фотогалерею: 

Військова техніка РФ прибуває до Білорусі - фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
В Україну не пустили російський ультрас – завернули на кордоні
Наступний матеріал
У Києві одразу п'ять станцій метро закрили через загрозу вибуху (оновлено)