Служби безпеки країн ЄС та НАТО: Головне джерело гібридних загроз для Європи – це Росія

Голова МІ-5 заявив, що РФ поширює брехню, аби підірвати західну демократію. А чільник німецької внутрішньої розвідки звинуватив російську владу в постійних кібератаках на свою державу

Росія – головне джерело гібридних загроз для Європи. Таку заяву зробили представники служб безпеки Британії, Німеччини, Європейського Союзу, а також НАТО. Вони зібрались на конференції у Берліні, передає "5 канал".

Голова служби внутрішньої розвідки Великої Британії Ендрю Паркер заявив: Росія поширює брехню, аби підірвати західну демократію. Він також звинуватив РФ у спробах поширення дезінформації в європейських країнах. Паркер наголосив, що Британія не хоче ескалації напруженості у відносинах з Москвою, однак агресивні дії Кремля – неприйнятні. Також зауважив, що такими кроками Росія ризикує ізолювати себе від європейських країн.

"Ми живемо в часи, коли Європа зіштовхується з постійними загрозами з боку деяких держав. І я не маю на увазі лише шпигунську діяльність. Я кажу про цілеспрямовані дії, які мають на меті підірвати вільне, відкрите та демократичне європейське суспільство. І головною державою, що здійснює таку діяльність у Європі, є Росія", – зазначив гендиректор МІ-5.

Голова внутрішньої розвідки Німеччини звинуватив російську владу в постійних кібератаках на свою державу. Мовляв, вони мали на меті викрадення конфіденційних даних. Ганс-Георг Маасен зазначив, що ФРН особливо стурбована можливим фінансуванням Росією екстремістських груп, які прагнуть розколоти європейське суспільство.

"На підставі аналізу технічних параметрів та розслідування в сфері кібератак, ми стверджуємо, що Росія безпосередньо брала в них участь. Росіяни відповідальні за кібератаки на німецький Бундестаг навесні 2015-го, а також на парламент та політичні партії навесні та влітку 2016-го", – наголосив президент німецької Федеральної служби захисту конституції.

Попередній матеріал
Порошенко зустрівся із президентом Парламентської асамблеї ОБСЄ: що обговорили
Наступний матеріал
Терористи 42 рази обстріляли позиції бійців ООС минулої доби