antikor.com.ua

Росія планує захопити ще частину території України – Марчук

  Читайте по-русски
  Президент Зеленський мав би обов'язково відреагувати на слова Путіна про те, що Причорномор'я і східна частина України – це споконвічні російські території

  Євген Марчук, представник України у ТКГ з мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях (2018-2019), прокоментував нещодавню заяву президента Росії про те, що все Причорномор'я і східна частина України – це споконвічні російські території, і тепер РФ з цим розбирається. Марчук переконаний, що це дуже серйозний сигнал і на такі заяви мав би відреагувати президент України, пише "Главком".

  "Ці слова – дуже серйозний сигнал. Для обивателя це виглядає так, ніби він показує свою історичну "ерудицію", але з вуст глави ядерної держави, постійного члена Ради безпеки ООН це не просто історичний екскурс. Це реальна погроза Україні. Я думаю, президент Зеленський мав би обов'язково відреагувати на ці слова. Стриманою, холодною лексикою, але треба було відреагувати. Розумію, що йому не хотілося загострювати стосунки з Путіним, щоб не зірвати обмін заручниками і наступну зустріч у Нормандському форматі. Але є обставини, коли не реагувати не можна. Бо твоє мовчання сприймається як твоя слабкість", – говорить Марчук.

  Політик у зв'язку з цим сказав: "Якщо перекласти сказані слова Путіна на мову міжнародного права, то виходить, що Росія планує захопити іще частину території України і відрізати нас від Азовського і Чорного морів. Окрім всього іншого, у такій версії Україна перестає існувати як морська держава. Крім того: що означає, коли глава ядерної держави заявляє, що вони з цим зараз "розбираються"? Хто розбирається? Спецслужби, розвідка, історики, чи військові? Саме тому після такої заяви Путіна логічним буде виглядати наше звернення до підписантів Будапештського меморандуму і до Радбезу ООН".

  З іншого боку, Україні треба серйозно зайнятися морською безпекою, з урахуванням ситуації, що складається в Азовському і Чорному морях, переконаний Марчук. 

  "Знаю, що зараз розробляється відповідна стратегія. Треба також продемонструвати Путіну географічні карти Європи хоча б ХІХ і ХХ століть, де вказані українські і російські кордони. Та й сам Зеленський мав би публічно запропонувати Путіну з'ясувати, з якого часу ми будемо досліджувати історію нашого сусідства", – сказав політик.

  Він також додав, що вважає, це було серйозне реальне попередження з боку Путіна.

  "Оскільки я трохи знаю функціонування російського державного механізму, то в мене після його заяви виникли питання, які після такої заяви завдання Путін поставив перед МЗС і спецслужбами Росії, які плани уже розробляються у зв'язку з цією заявою, які і кому вказівки він дав раніше. Такими заявами президент Путін привчає і Захід, щоб після чергової провокації проти України нагадати західним лідерам, що він зовсім недавно попереджав, що він розбирається з Україною", – сказав Марчук. 

  Як повідомляв 5.UA, нардеп із фракції "Євросолідарність" Микола Княжицький заявив, що Путіну було важливо усунути Порошенка і скомпрометувати Майдан. 

  Попередній матеріал
  На території Софіївського парку сталося займання – рятувальники ліквідували пожежу
  Наступний матеріал
  "Це як "просто припинити стріляти": В'ятрович відреагував на розформування UATV
  Loading...