Держкіно заборонили "Свати"
Держкіно заборонили "Свати" znaj.ua

РНБО відмовилася повідомити, чи заборонить серіал "Свати-7", який транслюють на підсанкційному "Росія-1" – ЗМІ

Читайте по-русски
Як відомо, серіал "Свати-7" зняла компанія "Квартал 95"

Рада національної безпеки й оборони (РНБО) відмовилася повідомити, чи заборонить серіал "Свати-7", який зняла компанія "Квартал 95" і який транслюється на телеканалі "Росія-1", який потрапив під українські санкції. Про це свідчить відповідь РНБО на запит "Українських новин".

Читайте також: Зеленський заступився за "Сватів": "Добронравов сказав неправильні речі про окупацію Криму з точки зору українського громадянина"

Інформагентство запитувало інформацію про те, чи буде заборонено серіал "Свати-7" в Україні, чи проводила РНБО перевірку щодо того, як серіал в обхід санкцій потрапив до російського ефіру, і якщо ні, то чи проводитиметься така перевірка.

Також запитували інформацію про те, чи РНБО зверталася до правоохоронних органів для розслідування цих обставин у рамках кримінального провадження.

У відповіді РНБО мовиться: "Питання вашого листа не містять прохання про отримання відображеної та задокументованої Апаратом РНБО України інформації, і тому цей лист не є запитом на отримання публічної інформації. При цьому повідомляємо, що, згідно зі статтею 5 закону України "Про санкції", Рада національної безпеки й оборони Україна розглядає питання щодо застосування, скасування та внесення змін до санкцій виключно за пропозицією Верховної Ради України, президента, Кабінету Міністрів, Національного банку та Служби безпеки України".

Відповідь РНБО щодо серіалу "Свати-7"
Відповідь РНБО щодо серіалу "Свати-7"ukranews.com

У відомстві додали, що в разі надходження від уповноваженого суб'єкта пропозиції щодо застосування санкцій вона в установленому порядку буде винесена на розгляд РНБО.

Як повідомляв 5.UA, державний телеканал "Росія-1" покаже новий сезон телесеріалу "Свати", в якому одну з головних ролей грає російський актор Федір Добронравов, який підтримав анексію Криму Росією.

Нагадаємо, цей російськомовний серіал з 2008 року в Україні транслював телеканал "Інтер". Там були показані перші п'ять сезонів. Фінальний, шостий сезон, 2013 року транслював телеканал "1+1". Показ у Росії всіх шести сезонів відбувався на телеканалі "Росія-1". Ідея та сценарій серіалу належать студії "Квартал-95". Студія брала участь у виробництві перших п'яти сезонів, шостий сезон робила самостійно.

З 2017 по 2019 роки серіал був заборонений до показу в Україні, оскільки головну роль в ньому зіграв внесений до чорного списку Мінкульту російський актор Федір Добронравов. Це викликало обурення у Володимира Зеленського, який на той час був лідером "Кварталу-95" і водночас сценаристом та продюсером проєкту.

2019 року в Україні продовжувала діяти заборона на в'їзд тим російським артистам, які гастролювали в окупованому Криму. Утім наші окремі зірки на шостий рік війни продовжують розважати російську публіку, гастролюючи Федерацією. Є й ті російські актори, які в Україну фізично не приїжджають, але ми їх бачимо на екранах українських телеканалів. Приміром, Федора Добронравова, який внесений у чорний список в Україні, можна побачити в телесеріалі "Свати". Так, серіал знову в ефірі. Не показувати його особисто президента просив тодішній голова Держкіно, утім не подіяло. Тобто Україні доводиться не лише просувати свій національний продукт, розвивати наше, українське, а й боротися з тим, щоб на екранах не з'явився наступний сезон серіалу, актори якого підтримують окупацію півострова.

За рік після того колишній гендиректор "1+1 Media" Олександр Ткаченко був призначений міністром культури. На п'ятий день на посаді він, коментуючи ситуацію зі "Сватами", заявив, що заборона на в'їзд в Україну іноземного актора не може одночасно слугувати підставою для того, щоб фільми з його участю також були заборонені в нашій країні. Ткаченко також заявив, що санкції щодо "Сватів" були введені необґрунтовано.

Попередній матеріал
В Одеській області знайшли мертвими п'ятьох людей, зокрема троє дітей – що відомо
Наступний матеріал
США запевнили, що готові допомогти Україні з енергоресурсами
Loading...
Азаров подав позов до ОАСК проти СБУ та РНБО

Азаров подав позов до ОАСК проти СБУ та РНБО

Данілов розповів, коли в Україні чекають пік поширення штаму "Омікрон" – підсумки засідання РНБО

Данілов розповів, коли в Україні чекають пік поширення штаму "Омікрон" – підсумки засідання РНБО

Зеленський ввів у дію санкції проти каналів "Перший Незалежний" та UkrLive

Зеленський ввів у дію санкції проти каналів "Перший Незалежний" та UkrLive

Європейський Союз підготував масштабні санкції проти Росії у разі вторгнення в Україну

Європейський Союз підготував масштабні санкції проти Росії у разі вторгнення в Україну

Україна продовжила ще на рік заборону низки російських товарів

Україна продовжила ще на рік заборону низки російських товарів

Нова Німеччина, референдум Зеленського, у транспорт – лише з канабісом – "Час за Гринвічем"

Нова Німеччина, референдум Зеленського, у транспорт – лише з канабісом – "Час за Гринвічем"