Курильські острови, мапа
Курильські острови, мапа Вікіпедія

РФ звела казарми на спірних Курилах – реакція Японії

  Невдовзі до казарм на островах Еторофу та Кунашир переїдуть 188 родин військових РФ

  Японський уряд висловив протест Росії через зведення житла для російських військовослужбовців на південних Курильських островах. Таку заяву було зроблено по дипломатичних каналах в Москві, повідомляє видання The Japan Times.

  "Японія висловила протест Росії через будівництво казарм для військових на двох спірних островах біля берегів Хоккайдо", – зазначається у повідомленні.

  Як стало відомо, йдеться про острови Еторофу та Кунашир. При цьому, за даними російських ЗМІ, невдовзі до казарм переїдуть 188 родин військових РФ.

  Нагадаємо також, що напередодні, 18 грудня, в Росії заявили про завершення будівництва казарм для військових на Курильських островах, які протягом тривалого часу є предметом суперечки між РФ та Японією. 

  Довідково: суперечка стосовно Курильських островів між Росією та Японією триває ще від кінця Другої світової війни, коли радянські війська окупували території, які Японія зараховує до північних (острови Еторофу, Ітуруп, Кунашир, Шикотан і Хабомаї). За Сан-Францизьким мирним договором 1951 року, Токіо відмовився від своїх прав на Курили і Південний Сахалін, однак СРСР не підписав цей документ, і в результаті в ньому не вказано, на користь якої країни Японія відмовилася від цих територій. З 1945 року островами де-факто керує РФ.

  Попередній матеріал
  За 3 хвилини 100 кілометрів: BMW та Porsche створили унікальну зарядну станцію для електрокарів
  Наступний матеріал
  УЗ експлуатує лише половину вантажних локомотивів зі свого інвентарного парку – експерт
  Loading...