Акція на підтримку бранців у Криму та Росії
Акція на підтримку бранців у Криму та Росії 5 канал

Денісова: РФ зробила перший крок, щоб законодавчо прирівняти до екстремістів тих, хто каже, що Крим – це Україна

  Читайте по-русски
  Агресор вирішив посилити утиски громадян України, які після російської окупації залишилися на півострові, мають проукраїнську позицію і висловлюють її

  Згідно з ухваленим Держдумою РФ у першому читанні законопроєктом, до екстремізму прирівнюється той, хто виступає на підтримку територіальної цілісності України. Тобто той, хто скаже, що Крим – це Україна. Про це заявила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

  Український омбудсман переконана, що так агресор вирішив посилити утиски громадян України, які після російської окупації залишилися на півострові, мають проукраїнську позицію і висловлюють її.

  "Таким чином країна-агресор порушує 10 статтю Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, відповідно до якої кожен має право на свободу вираження поглядів. Це право включає, зокрема, свободу дотримуватися своїх поглядів та ідеї без втручання органів державної влади і незалежно від кордонів", – вважає Денісова.

  Вона нагадала, що резолюцією Генеральної Асамблеї ООН про територіальну цілісність України №68/262 світ підтвердив, що ніколи не визнає насильницької зміни статусу Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Адже згідно із Законом України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України", територія півострова є тимчасово окупованою внаслідок збройної агресії Російської Федерації.

  Український омбудсман закликала міжнародних партнерів ще рішучіше підтримувати Україну у відновленні територіальної цілісності та непорушності міжнародно визнаних кордонів, оскільки Автономна Республіка Крим – невід'ємна складова частина України.

  Нагадаємо, в доповіді генерального секретаря ООН щодо Криму йдеться про те, що співробітники ФСБ та інших правоохоронних органів Росії застосовують тортури проти затриманих в анексованому Криму

  Попередній матеріал
  Одеського інспектора поліції підозрюють у зґвалтуванні підлітка – ДБР
  Наступний матеріал
  "Антиукраїнський законопроєкт" Бужанського про мову передумали розглядати в Раді в четвер
  Loading...

  В ООН заявили, що працівники ФСБ застосовують тортури проти затриманих у Криму

  Російського актора, який незаконно відвідував Крим, не пустили в Україну – подробиці

  Секретар РНБО розповів, за яких умов Україна відновить водопостачання до окупованого Криму

  Командувач ООС розповів, скільки російських військових в анексованому Криму

  Стандарти прав людини мають бути гарантовані на півострові: ЄС відреагував на затримання кримських татар

  Віддали чи анексували: хто винен в окупації Криму та кого ніколи не пробачить Зеленський