5 канал

РФ посилювала свої військові підрозділи ще за декілька місяців до початку анексії Криму – командувач ВМС ЗСУ

Російські військові агітували українських вступати до лав російської армії

Свідків обвинувачення допитував сьогодні суд у справі держзради Віктора Януковича. Зокрема, свідчив командувач Військово-морських сил України Ігор Воронченко та полковник Юлій Мамчур, нині депутат, а 2014-го – командир севастопольської бригади тактичної авіації. Про перебіг судового засідання кореспонденти "5 каналу" – докладно.

Представники Януковича повернулися з Росії від свого клієнта. Зустріччю задоволені. Але з метою конспірації не розповідають, де бачилися з президентом-утікачем.

Віталій Сердюк, адвокат Віктора Януковича, розповів: "Почувається дуже добре, спостерігає за всіма процесами".

У судовому процесі про держзраду Януковича в середу слухають чотирьох свідків обвинувачення. Один з них – командувач Військово-морських сил України Ігор Воронченко. Цей український військовий – один із тих, кого росіянам не вдалося переманити на свій бік. Йому обіцяли матеріальні блага, квартиру і посаду в Росії. 22 березня 2014-го запропонували переговори зі своїм представником.

"Я вийшов на переговори, але замість генерала вилетів спецназ. Потім асфальт, наручники, мішок на голові. Мене вивезли в Севастополь і незаконно утримували чотири дні. Приходив заступник камандувача Чорноморського флоту контр-адмірал Куліков. Схиляв перейти на бік Росії", – сказав Воронченко.

Ігор Воронченко, який під час російської агресії був заступником командувача ВМС з берегової оборони, вважає, що 27 лютого 2014-го, коли захопили державні будівлі, слід було застосувати зброю для їх розблокування.

Ігор Воронченко, командувач ВМС ЗСУ, каже: "У мене були готові два танки. Пересунути їх, могли розстріляти, як це зробив президент Росії. Якщо не проводився штурм будівель, які були захоплені".

Воронченко розповів, що Росія посилювала свої військові підрозділи ще за декілька місяців до початку анексії. Реагувати слід було превентивними заходами, але жодних директив від тодішнього головнкомандувача Януковича не надходило. Хоча він був поінформований про російську загрозу. Втім, адвокати президента-втікача, обвинуваченого в державній зраді, намагаються перекласти все з хворої голови на здорову. На образи від адвокатів реагує навіть зазвичай стриманий суддя.

Далі на запитання адвокатів і прокурорів відповідають Марина Каналюк та Владислав Кустанович – офіцери ВМС, які під час анексії служили у Криму. Четвертий свідок – полковник, народний депутат Юлій Мамчур, який командував бригадою тактичної авіації у Бельбеку.

Під час допиту в Оболонському суді Юлій Мамчур заявив: саме лист Януковича до Путіна з проханням про військову допомогу призвів до анексії Криму. Полковник Мамчур підтвердив: українські військові частини у Криму у березні у 2014 року блокували люди, завезені ззовні на півострів.

"Від 28 лютого до 26 березня майже щодня я отримував інформацію, що незнайомі особи прибували до військової частини, намагалися вступити в діалог з нашими військовослужбовцями і ставили їм запитання, чи не хочуть вони до російської армії, на що отримали негативну відповідь", – сказав Мамчур.

Також він розповів, що російські військові отримали наказ неправомірно передислокуватися до українських частин на території Криму ще 20 лютого 2014 року. "За тією інформацію, яку мені вдалося отримати, наказ російським військовим неправомірно передислокуватися до українських частин на території Криму було віддано ще 20 лютого 2014 року", – заявив Мамчур.

У четвер оболонський суд продовжить слухати свідків обвинувачення.

Наталія Жижко, Петро Троць, Руслан Аль-Мухамедов, Олексій Іванченков, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою:

Відпочивальників по пальцях рахують: як у Криму проходить "оксамитовий сезон" - ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Сторінку Кадирова у Facebook видалили через санкції США
Наступний матеріал
Не треба шукати "цапів-відбувайлів": в "Укроборонпромі" відповіли Гройсману
Loading...
Біометричний контроль кримчан не стосується – Слободян

Біометричний контроль кримчан не стосується – Слободян

Окупанти проводять обшуки у шкільного психолога в Сімферополі

Окупанти проводять обшуки у шкільного психолога в Сімферополі

Нищук розповів, які є шанси повернути "Скіфське золото" в Україну

Нищук розповів, які є шанси повернути "Скіфське золото" в Україну

Жителів Криму штрафуватимуть за авто з українськими номерами

Жителів Криму штрафуватимуть за авто з українськими номерами

Справа Балуха у Криму: адвокати вимагають провести експертизу "знайдених" боєприпасів

Справа Балуха у Криму: адвокати вимагають провести експертизу "знайдених" боєприпасів

"Путін, ти нас чуєш?!": жителі села під Керчю кидаються під військові КамАЗи – відео

"Путін, ти нас чуєш?!": жителі села під Керчю кидаються під військові КамАЗи – відео