Регіонал: У 2004 році голосували за популістський закон, щоб дошкулити Ющенку

  Депутат-регіонал Ярослав Сухий в ефірі «5 каналу» зізнався, що жалкує про те, що у 2004 році голосував за закон про соціальний захист дітей війни. Адже закон - популістський, і був прийнятий для того, щоб дошкулити новій владі.

  «Я готовий покаятися за своє голосування, колись, коли ми безтямно і бездумно голосували за подолання вето Ющенка на закон про дітей війни, коли ясно було, що щось сталося не те. Коли 25% доплати до пенсії фронтовика, який воював на фронті, 15% - який воював в тилу, має державні нагороди, бо ударно працював, і 30% - дитині війни, за датою народження, ясно було, що щось не те», – зазначив регіонал.

  На запитання – "Чи визнаєте, що тоді, у 2004 році ви голосували абсолютно популістично?", – Ярослав Сухий відповів: «Безумовно. Абсолютно популістично, виходячи з політичних мотивів дошкулити своїм політичним опонентам – і так робити більше не можна і непотрібно, тому що ми розбалансовуємо фінансово-кредитну систему України».

  Нагадаємо, що закон «Про соціальний захист дітей війни» був ухвалений Верховній Раді в цілому 18.11.2004 року, підписаний Президентом 9.12.2004 р. Під час голосування в Раді Закон (ініційований представниками СПУ – Рудьковським та Баранівським) підтримала переважна більшість депутатів – 313 голосів: зокрема, за - 58 з 64-х регіоналів, 75 зі 100 нашоукраїнців, 57 з 59 комуністів, всі 20 аграрників, всі 20 соціалістів, 18 з 19-ти бютівців. Найменше голосів за закон дали 2 фракції – СДПУ (о)- «за» - 4 з 40, «Трудова Україна» - 6 з 30ти (в складі «трудовиків» підтримав закон і Я.Сухий), «Єдина Україна» - 5 з 16-ти. В прикінцевих положеннях до Закону зазначалось, що він набуває чинності з 1 січня 2006 р. В 2006-2008 р.р. дія закону призупинялась законами про держбюджет через брак бюджетних коштів. В травні 2008 р. КСУ дійшов до висновку, що законом про Державний бюджет не можна вносити зміни до інших законів, зупиняти їх дію чи скасовувати їх. З цього часу положення даного закону мали б виконуватись.

  Попередній матеріал
  Регіонал: Рішення судів потрібно тупо виконувати
  Наступний матеріал
  До п’яти зросла кількість шпиталізованих голодуючих чорнобильців у Донецьку
  Теги: