Ольга Айвазовська
Ольга Айвазовська 5 канал

"Ранкові пташки" і селфі: в "Опорі" назвали найулюбленіші порушення українців на дільницях

Читайте по-русски
Одне з порушень – фотографування бюлетеню. За це передбачений штраф, а в деяких випадках навіть до 3 років за гратами

В ефірі виборчого телемарафону на "5 каналі" координатор виборчих програм ГМ "Опора" Ольга Айвазовська розповіла про типові порушення виборчого законодавства, які були зафіксовані сьогодні під час волевиявлення українців.

"Наприклад, порушення організаційно-адміністративні. У нас є 17% дільниць, на яких голосування розпочали раніше восьмої години ранку просто тому, що люди були вже в черзі, електричку хтось чекав (як у Житомирській області), були готові. Через це приміщення (виборчої комісії – ред.) відкрили раніше. Це є порушення, тому що закон чітко визначає час – не раніше, не пізніше. Але такого типу порушення не впливають на результати і бюлетені з загальної скриньки вилучатися не будуть", – розповідає Айвазовська.

Вона також зазначає: часто-густо закон порушують самі посадовці.

"Зросла кількість таких порушень, як порушення таємниці голосування і фотографування виборчого бюлетеню. Порушення таємниці голосування у 2014 році показник був на 4% дільниць по Україні. Зараз – 5,7%. На жаль, у нас це демонструють посадові особи. Це може бути розцінено як агітація, тому що посадова особа має вплив на тих осіб, хто нині перебуває у приміщенні для голосування", – пояснюють в "Опорі".

Крім того, там додають: ще одне типове порушення – фотографування бюлетеню. За це передбачений штраф, а в деяких випадках навіть до 3 років за гратами. 

"Фотографування виборчого бюлетеню зросло до 2,2%, порівняно з 2014 роком, коли це був 1%. Це роблять народні депутати, громадські активісти, журналісти. На дільницях наші спостерігачі у такому випадку складають акт про порушення і звертаються до правоохоронців.

Правоохоронці мають визначити – це просто селфі для себе чи це контрольоване голосування, коли громадянин продав свій голос. Відповідальність за це різна. У першому випадку – це штраф до 5100 гривень (300 неоподатковуваних мінімумів), а за продаж – то до 3 років обмеження волі", – зазначає Айвазовська. 

Попередній матеріал
Дружині Гриценка Юлії Мостовій не вдалося проголосувати з першого разу
Наступний матеріал
У Польщі припускають, що проголосувати на території країни зможуть не всі українці
Loading...