Ірина Геращенко, Андрій Парубій
Ірина Геращенко, Андрій Парубій Скріншот відео

Вітальне гасло "Слава Україні!" пройшло перше читання: думки депутатів розділилися

Вигукувати "Слава Україні" і тиснути зелені кнопки не став лише Опозиційний блок – позбуватися радянського "Бажаємо здоров'я" – не хочуть

Парламент у першому читанні схвалив вітальне гасло "Слава Україні" і відгук "Героям слава!". Крім того до варіантів військового звертання додано "пане". 283 депутати підтримали. Тут треба зауважити, що новація є лише початком правки статуту. Вони мають статус закону і їхня зміна буде окремим процесом. Анна Мірошніченко ходила кулуарами і питала в депутатів ставлення до цього голосування. Більшість раділи, Опоблок – ні.

Раніше на українських військових парадах лунало вітання радянського зразка. Його переклали з російської.

Гасло "Слава Україні" особливо поширилося в лавах Збройних сил і добровольчих підрозділах після початку російської агресії. Прижилося воно й у стінах парламенту, і не лише.

"Буває так, що деякі колеги, кожен свій виступ – там поправка така-то, прибираємо кому, "Слава Україні", воно мені ріже, а коли мова йде про якісь речі такі емоційні і важливі – то так", – каже заступник голови фракції БПП Олексій Гончаренко.

Нині вітанню "Слава Україні – Героям слава" у війську вирішили надати статус офіційного. А також прописати – разом із традиційним "товариш" військовим можна використовувати і "пане". Документ із новими формулюваннями підготували до першого читання. Зал – обома руками "за".

"Це є традицією нашої боротьби, які вже стали живою матерією нашої ідеології, вони вже зараз існують, є вже не більше, ніж формалізація", – пояснює депутат від "Батьківщини" Ігор Луценко.

"Чуток раніше і прийде час, коли один вигукне "Слава Україні" і мільйони вигукнуть "Героям слава" і це той великий день, коли ми можемо цю справедливість боротьби України за незалежність узаконити", – переконаний депутат від "Самопомочі" Тарас Пастух.

"І це є не просто відхід від радянських псевдотрадицій, а це повернення до справжніх традицій, які завжди об'єднували українців і зараз допомагають нам вистояти проти одвічного ворога – Московії", – каже позафракційний депутат Андрій Іллєнко.

Вигукувати "Слава Україні" і тиснути зелені кнопки не став лише Опозиційний блок. Позбуватися радянського "Бажаємо здоров'я" – не хочуть.

"Слава Україні! Україні слава. Я служив в армії два роки, "здравія желаю" – це звернення в усіх країнах світу, чому ми маємо змінити традицію, яка є в усіх арміях, чому нам потрібно займатися пропагандою за 4 місяці до президентських виборів", – каже нардеп від Опоблоку Нестор Шуфрич.

"Слава, взагалі-то, Богові, такі гасла вигукувати, мені здається, від цього людям у холодильнику більше продуктів не з'явиться і можливість лікуватися, вчитися теж не з'явитися", – переконана колега Шуфрича по фракції Наталія Королевська.

"Якби це було в 13 році – я б вам відповів, а зараз не хочу", – каже опоблоківець Микола Скорик.

Не хочуть, бо працюють не на Україну – відповідають їхні опоненти.

"Біля нас працює купа покидьків, яка працює і працюватиме на агресора, вони на інше не здатні, їм платять гроші за це, вони продають свою землю, свою батьківщину, інших варіантів немає", – переконаний нардеп від "Народного фронту" Юрій Береза.

"Опозиційний блок" так само, як і 90% депутатів, не були на фронті, вони не знають, як там вітаються солдати, а вони там з 2014 року вітаються не "товариш", а "Слава Україні", – запевнила заступник голови ВР Ірина Геращенко.

Ухвалений у першому читанні документ депутати ще мають доопрацювати. І остаточно проголосувати вже наступного пленарного тижня. Можливо, внесуть ще зміни. Щоб вітання "Слава Україні" використовували не лише в армії, а й у всіх військових формуваннях і правоохоронних органах.

Анна Мірошниченко, Юрій Усік, Микола Лєбєдєв, "5 канал"

Попередній матеріал
Що відомо про новопризначеного ватажка "ДНР" та яку гру веде Путін – ГУР
Наступний матеріал
"ЗА ЧАЙ.COM": український співак, поет, композитор, журналіст, ведучий, педагог Анатолій Матвійчук на "5 каналі"
Loading...

Пленарне засідання Верховної Ради – відео

Перший день нової сесії у ВР: нардепи поділилися враженнями від початку політичного сезону – відео

Перший день після канікул: чого очікують депутати від нової сесії та які плани на осінь представив спікер

Після кількох невдалих спроб: як депутати ухвалили порядок денний першого пленарного тижня

Урочисте відкриття дев’ятої сесії Верховної Ради восьмого скликання – відео

Закрита зустріч після засідання: як налаштовані представники фракцій після переговорів з Порошенком