Рада схвалила закон про е-декларування з урахуванням вето президента, декларації відкриють одразу, повідомив нардеп Железняк.
"За" проголосував 341 народний депутат.
Раніше накласти вето на цей закон Зеленського закликало Національне агентство з питань запобігання корупції. У НАЗК зазначили, що за нормами цього законопроєкту людину, яка свідомо не задекларувала майно вартістю до 1,3 млн грн – вважають не притягнутою до відповідальності та не внесуть до реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення. Варто лише заплатити штраф до 42,5 тис. грн.
Також парламентарі в чинні редакції підтримали норму, яка приховує від громадян дані про понад 40 тис. корупціонерів. Серед них більш як 10 тис. – уже засуджені. Якби президент не відправив законопроєкт на повторний розгляд у Верховну Раду, майже 80% даних реєстру мали б видалити.
Депутати залишили закритим реєстр електронних декларацій ще щонайменше на рік. Правку до законопроєкту про негайне відкриття декларацій парламентарі просто не підтримали.
Українці в той же день зареєстрували на сайті Офісу президента петицію до глави держави із закликом ветувати документ – необхідні 25 тисяч підписів вона набрала лише за три години. Сам Зеленський заявив, що рішення щодо підпису закону про декларування він ухвалить після консультацій.
Дивіться також відео: Нардепам МАЄ БУТИ СОРОМНО! Електронне декларування залишається закритим. Світлана Кушнір
Як повідомляв 5.UA, "ЄС" вимагає обов'язкового декларування для всіх працівників і радників Офісу президента.
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
Дивіться також відео за темою:
"Європейська солідарність" про декларування.
Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.