Максим Степанов
Максим Степанов 5 канал

Питання мільярдів гривень: Степанов затвердив наглядову раду "Медзакупівель"

  Читайте по-русски
  За словами Ольги Стефанишиної, до складу увійшли "можливий фінансист терористів ОРДЛО, потенційний учасник схем, фармділків та обробник каменю"

  Міністр охорони здоров'я Максим Степанов підписав наказ про затвердження наглядової ради держпідприємства "Медичні закупівлі України". Про це інформує прес-служба МОЗ.

  "Загалом до участі у конкурсі подали документи 52 кандидати… За результатами засідання комісії визначили п'ять переможців. З незалежними членами наглядової ради, а також представниками держави у складі наглядової ради ДП "Медичні закупівлі" підпише відповідні договори", – мовиться у повідомленні.

  Відповідно до наказу, переможцями конкурсного відбору були визначені Микола Романьок, Олена Філінюк, Олексій Мечинський, Олексій Сакун, Антон Кульчинський.

  Хто увійшов до наглядової ради "Медичних закупівель"

  • Микола Романьок – власник компанії "Архімед Медікал" (оптова торгівля фармацевтичними виробами). Згідно з реєстрами, компанія судилася із громадської організацією щодо "поширення недостовірної інформації" про махінації в тендерах. Суд у задоволенні позову – відмовив.
  • Олена Філінюк – керівниця комерційного департаменту ПрАТ "Фармацевтична компанія Дарниця";
  • Олексій Мечинський – у 2020 році подавався на посаду голови Державної регуляторної служби. Тож подав декларацію – активи в якій, за "Bihus.декларації", у понад 10 разів перевищують доходи. 

  Щодо Олексія Сакуна та Антона Кульчинського – інформації у відкритих джерелах немає.

  Від держави до складу увійдуть Олександр Комаріда – гендиректор Директорату фармацевтичного забезпечення МОЗ та Віталій Цвігун – радник міністра патронатної служби Міністерства молоді та спорту України.

  Зауважимо, що до повноважень наглядової ради входить:

  • звільнення та призначення керівника "Медичних закупівель" (нині посаду займає Арсен Жумаділов);
  • погодження усіх закупівель (нині цю функцію виконує МОЗ);
  • погодження стратегії розвитку та фінансових документів підприємства.

  Результати конкурсу вже прокоментувала експертка із захисту прав пацієнтів, нардепка і членкиня комітету з питань здоров'я нації Ольга Стефанишина. Відповідний допис опублікувала на Facebook.

  За її словами, до наглядової ради міністр Степанов обрав "можливого фінансиста терористів ОРДЛО, потенційного учасника схем у медичних закупівлях, фармділків та обробника декоративного і будівельного каменю".

  У викладенні експертки, новий список членів ради виглядає так:

  Микола Романьок – із ТОВ "Архімед Медікал". ЗМІ вже писали, що ця компанія "вигравала тендери в столичних лікарнях за допомогою турпутівок і сертифікатів супермаркетів". Цю справу вже розслідує Нацполіція: https://cutt.ly/hbjStPZ

  Олена Філінюк – з 2019 року керівниця комерційного департаменту фармацевтичної компанії "Дарниця". До цього – регіональний директор з маркетингу фармкомпанії Abbott. Конфлікт інтересів? Нє, МОЗ про таке не чуло: https://cutt.ly/DbjSs6a

  Олексій Мечинський – у 2016 році переоформив власну мережу будівельних супермаркетів "Praktiker" в ОРДЛО. За що СБУ розпочала кримінальне провадження щодо його участі у фінансуванні тероризму: https://cutt.ly/2bjSqH0. І це до речі, не одне його провадження.

  Олексій Сакун – має бізнес у сфері торгівлі фармацевтичними товарами, а Антон Кульчинський – бізнес із різання, обробки та оздоблення декоративного та будівельного каменю.

  Бюджет ДП "Медичні закупівлі" в 2020 році склав 14 млрд грн. Цього року – поки 7,2 млрд грн, але може стати більшим. Саме це держпідприємство купує життєво важливі ліки для хворих на онкологію, гемофілію, розсіяний склероз, ДЦП тощо. І тепер Степанов має повний карт-бланш, щоб ці кошти прибрати до рук", – написала Стефанишина.

  Нагадаємо, на початку 2021 року стався скандал із ДП "Медичні закупівлі". Тоді Арсен Жумаділов звинуватив Максима Степанова в тому, що той блокує закупівлю вакцини від коронавірусу. А вимогу погоджувати поставки препаратів із відомством назвав неправомірною та наголосив, що від січня має намір відмовитися від цього.

  Зі свого боку, Максим Степанов назвав слова Жумаділова "літературною творчістю, що підриває авторитет України на міжнародній арені". Після чого "Медзакупівлі" усунули від закупівель антикоронавірусних вакцин.

  Тоді ж міністр охорони здоров'я заявив, що вакцину в китайського виробника Sinovac купуватимуть через посередника – компанію "Лекхім". Це, за словами чільника МОЗ, вимога саме китайської сторони. Натомість, журналісти з'ясували: китайська компанія-виробник співпрацює лише напряму з урядами країн. А посередника "Лекхім" запропонували саме в українському відомстві.

   

  Попередній матеріал
  Вперше після початку війни європейські держави відкрили консульства на Донбасі
  Наступний матеріал
  У столиці за останню добу виявили майже 700 хворих на коронавірус
  Loading...