Петро Порошенко
Петро Порошенко eurosolidarity.org

Путін був проти отримання Україною безвізу й хотів використовувати нас як прикриття – Порошенко

Читайте по-русски
Отримання безвізу було питанням життя та смерті для нього, наголосив п'ятий президент

П'ятий президент України, лідер "Європейської Солідарності" Петро Порошенко заявив, що президент РФ Володимир Путін був проти отримання Україною безвізу. Про це Порошенко повідомив в етері "5 каналу".

"Я вам ще одну таємницю відкрию. Путін постійно ходив ще з 2010 року і просив, щоб ні в якому разі Україна не отримала безвіз без Росії. Він хотів нас використовувати як прикриття. І весь час, ще я був міністром, ми чітко говорили: ми безвіз будемо отримувати самі, ми не будемо ні від кого залежати. Для мене це було питання життя і смерті", – зазначив Порошенко.

П'ятий президент наголосив, що Україна 2014 року дуже сильно відрізняється України сьогодення.

"Знаєте, який відсоток українців підтримував членство в НАТО у 2014 році? 16%. Ви знаєте, який відсоток українців готовий були підтримувати членство в ЄС? 32%. І для того щоб переконати українців, – бо без підтримки людей ти нічого не зробиш, – треба було, щоб вони поїхали та самі побачили", – зауважив лідер "Європейської Солідарності".

Політик додав: "І коли українці казали: та про що Порошенко каже, безвіз на хліб не намажеш, безвіз тільки для п'яти тисяч заможних громадян, щоб вони їздили, а ми будемо і далі сидіти. Ні, я їм сказав, – лоукости… Коли були квитки по 20, 30 чи 40 євро туди й назад. І українець, якщо він заздалегідь купить собі квиток, Братислава чи Відень не будуть для нього захмарною мрією. Це абсолютна реальність. А коли вони вже повернулися, їх не треба було агітувати за Європейський Союз, бо вони ставали "україноботами" і "європоботами". І ніхто вже їх не переконає".

За словами Порошенка, йому довелося буквально "вичавлювати" з лідерів Європейського Союзу План дій щодо візової лібералізації.

"У 2015-2016 роках під час самітів Україна-ЄС я просто "вичавлював" з наших партнерів позицію – дайте План дій щодо візової лібералізації. Спочатку було 80 пунктів, потім 92. І я підійшов до великого друга України Жан-Клода Юнкера і великого друга України Дональда Туска і сказав: напишіть все, що ви вважаєте за потрібне, починаючи від безпеки паспортів і закінчуючи безпекою руху, починаючи від дотримання таємниці на передачу інформації та закінчуючи верховенством права і реформи громадянських прав і свобод. Запишіть, але більше не збільшуйте", – згадує він.

Лідер "Європейської Солідарності" також нагадав, що було багато критики через терміни безвізу, однак робилося це свідомо: "Ці терміни дозволяли мені вимагати в керівників ЄС, в лідерів  держав-членів ЄС: "Я, президент країни, вже пообіцяв на базі домовленості з вами, не з повітря, що ми це отримаємо"

Нагадаємо, 4 роки тому історичне рішення Ради міністрів ЄС про візову лібералізацію для українців при короткотермінових подорожах до країн ЄС і "Шенгену" нарешті набуло чинності, відкривши українцям двері в Європу

Попередній матеріал
Три українські телеканали порушують мовні квоти у вечірньому праймі – Кремінь
Наступний матеріал
У Броварах відкрили центр вакцинації: яка ситуація на місці та чи є черги – включення
Loading...

Фірма-прокладка від 2020-го постачає електроенергію з Росії, це легко перевірити – Порошенко

Зомбування людей на догоду ОП: лідер "ЄС" розвінчав фейки з "плівок Бігуса"

"Трубу" віддав у власність Росії ще Кравчук 20 років тому, а нині вона в Коломойського й Сєчіна – Порошенко

Порошенко про "плівки Бігуса": використовувати питання заручників у політичній боротьбі – це скотство

"Слава Україні, Героям Слава!" – на аватарку": Порошенко в соцмережах закликав підтримати збірну України з футболу

"Фейкова кампанія з боку влади": у "ЄС" спростували інформацію про примусовий виклик Порошенка до ДБР