Сергій Притула
Сергій Притула Програма Рандеву / 5 канал

Притула про Зеленського: про нову люстрацію, "пєрєстать стрєлять" та імітацію "сильної руки"

Читайте по-русски
Шоумен вважає, що пропозиція новообраного президента щодо нової хвилі люстрації є абсурдною, адже під неї підпадуть люди, які добре працювали останні п'ять років

Поведінка Володимира Зеленського у перші місяці президентства, зокрема, втілення тези про "перестать стрелять", є очікуваною, адже цього чекають його виборці. Про це у програмі "Рандеву з Яніною Соколовою" розповів шоумен, волонтер і новоспечений політик Сергій Притула.

"З точки зору військової стратегії це був не найвдаліший крок. Але я розумію позицію президента, який хоче показати, що його заяви про те, що "нада перестать стрелять", мають якісь чіткі епізоди виконання. І для того, щоб його не критикували, що це стосується того, що нашим військовим не можна стріляти у відповідь, він демонструє, як це виконується в режимі відведення військ там, де можуть перетинати лінії розмежування мирні, цивільні люди. Він це демонструє, насамперед, для своїх виборців і для наших західних партнерів", – вважає Притула.

Перепалки з окремими посадовцями, є, на думку шоумена, спробою президента продемонструвати "сильну руку" .

"80% людей в Україні чекали оновлення політичної верхівки, тобто хотіли нових людей при владі, але з них же шістдесят з лишнім відсотки хотіли, щоб Україною керувала сильна рука. Тобто ми хочемо демократичних перетворень, але в той же момент з таким трішечки диктаторським присмаком. І запит на цю "сильну руку" зараз Володимир Олександрович своєю риторикою намагається задовольнити", – сказав Притула.

Водночас, шоумен вважає, що президент "мав би витрачати менше енергії та часу на виховання чиновників, а якщо він має велике бажання зробити, аби вони не обіймали свої посади більше, то, згідно своєї вертикалі влади, мав би роздати чіткі вказівки силовим структурам, і вони мають працювати".

Також Притула вважає, що пропозиція Зеленського щодо нової хвилі люстрації є абсурдною, адже під неї підпадуть люди, які добре працювали останні п'ять років. Тому, на його думку, ліпше було б притягти до відповідальності окремих осіб, які працюють недобросовісно.

"Якщо зараз говорити про останні заяви президента, який каже, що треба провести чергову люстрацію. Відверто, я не розумію, нафіга оце зараз робити... Давайте зробимо люстрацію в законний спосіб. Нехай ті, хто у чомусь винний, понесуть своє покарання, згідно постанови суду вони: сядуть, в них буде конфісковано майно, їм заборонять впродовж 5-10 років обіймати державні посади. Все це є у силах українського суду, але він того не робить, тому що тих людей ніхто не затримує", – сказав шоумен.

Повний випуск "Рандеву з Яніною Соколовою" можете переглянути тут:

Раніше повідомлялося, що Зеленський матиме стимул, аби залишитися на посаді на другий термін.

Попередній матеріал
Карл Волох і Олеся Яхно в програмі "Інформаційний вечір" на "5 каналі" – трансляція
Наступний матеріал
FreeMarkiv: у рідному місті влаштували акцію на підтримку заґратованого нацгвардійця – репортаж
Loading...