Верховна Рада
Верховна Рада 5 канал / Час. Підсумки тижня

Прожитковий мінімум, заборона продажу ліків дітям, страхові COVID-виплати медикам – що обговорювали у Верховній Раді

Читайте по-русски
Депутати хочуть, щоб прожитковий мінімум становив 40% від зарплати

Законопроєкт про заборону продажу ліків дітям ухвалила у першому читанні Верховна Рада. Документ передбачає збільшення штрафів за продаж препаратів малолітнім. Над чим іще працювали нині народні депутати – знає кореспондентка "5 каналу" Леся Головата.

Ще у понеділок у Верховній Раді зареєстрували проєкт постанови щодо звернення парламентарів до міжнародних організацій з проханням засудити режим Лукашенка, який є загрозою для міжнародної безпеки. Також депутати мали звернутися до РНБО та президента з вимогою внести до санкційного списку людей з оточення самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка. 

Сьогодні Рада зробила перший крок для підвищення прожиткового мінімуму. З 1 липня він становитиме 2300 гривень, проте, на думку нардепів, стандартний мінімальний набір продуктів, одягу та промислових товарів на одного українця коштує вдвічі більше. Тому "слуги" вирішили розробити нову формулу, за якою мінімальний прожитковий мінімум становив би 40% від середньої зарплати.

Також серед новацій цього законопроєкту – тепер прожитковий мінімум не буде прив'язаний до окладів, штрафів та податків, а існуватиме окремо. Раніше, у разі зростання прожиткового мінімуму, зростали оклади, штрафи та податки. У "монобільшості" називають це досягненням, а от опозиція вважає це черговим проявом популізму.

Ще два законопроєкти депутати ухвалили конституційною більшістю. Йдеться про заборону продажу ліків дітям до 14 років. Це був перший крок для того, щоб провізорів, які не перевіряють документи та кур'єрів, які доправляють ліки, можна було штрафувати за продаж ліків дітям до 14 років. Це каратиметься і штрафами, і позбавленням ліцензії. 

Крім того, депутати виправили свою помилку і ухвалили закон, яким відновили положення про те, що страхові виплати отримуватимуть лікарі, які дістали інвалідність унаслідок коронавірусу, не впродовж календарного року, а протягом 365 днів.

Леся Головата, "5 канал"

Попередній матеріал
"Відсоток українців, які читають книги, досить непоганий" – Андрухович
Наступний матеріал
Разумков розповів, чи готові сенатори США до поновлення санкцій проти "Північного потоку-2"
Loading...

Пленарне засідання Верховної Ради – відео

Пленарне засідання Верховної Ради – відео

Пленарне засідання Верховної Ради – відео

Позачергове засідання ВР: питання щодо КСУ, бюджет Мінагрополітики та "євробляхи"

Пленарне засідання ВР: поправки до земельного закону

Два позачергових засідання ВР: питання тарифів, кредитів, освіти та коронавірусу