Верховна Рада
Верховна Рада 5 канал / Час. Підсумки тижня

8 законопроєктів за 2 години – як минуло позачергове засідання ВРУ, ініційоване Зеленським

Читайте по-русски
Розглядалися законопроєкти, спрямовані на наближення України до отримання допомоги від ЄС та МВФ

За дві години народні депутати розглянули всі вісім законопроєктів, які були в порядку денному позачергового засідання Верховної Ради. Скликали його з ініціативи президента, щоби обговорити і проголосувати документи, потрібні для співпраці з Євросоюзом та Міжнародним валютним фондом. Стежила за перебігом засідання і кореспондентка "5 каналу" Ірина Саєвич. 

Законопроєкти, які сьогодні розглядалися у Верховній Раді, мають наблизити українське законодавство до європейського. Це є вимога міжнародних партнерів та донорів, щоб Україна отримала допомогу в майбутньому. Йдеться про більш як 2 мільярди доларів від МВФ і майже 1,5 мільярди євро від Євросоюзу.

Більшість законопроєктів сьогодні розглянули у першому читанні. Зокрема, законопроєкт щодо дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя. Вводиться адмінвідповідальність за порушення вимог цих інспекторів. Інспектори зможуть робити запити від імені ВРП. "Слуги" пояснюють, що таким чином розвантажать Вищу раду правосуддя. А от опозиція впевнена – таким чином відкривають коридор для зловживань. А на посади інспекторів можна призначати "своїх" людей. Опозиція ж хоче спочатку завершити реформу ВРП.

За основу також розглянули законопроєкти, які мають запустити інститут приватних виконавців. Вони конкуруватимуть з державною виконавчою службою: тобто, якщо є боржник, а сума боргу становить менше 100 тисяч, то вони матимуть право стягувати заборгованість. Боржниками можуть бути комунальні, державні підприємства, а також підприємства, де щонайменше 25% належить державі. Такий законопроєкт запрацює або з 2024 року, або коли з'явиться 1000 таких приватних виконавців. Нині їх нараховується близько 200.

Також розглянули законопроєкт щодо під'єднання до газорозподільної системи і банківський законопроєкт. Другий є доволі об'ємним, тож очікується, що до другого читання буде подано близько 800 правок.

А вже завтра розглядатиметься законопроєкти щодо процедури обрання голови НАБУ, а також пройде традиційна година запитань до уряду.

Ірина Саєвич, "5 канал"

Попередній матеріал
"Люди обурені і я готовий битися": Кличко про атаку влади і перевірки КМДА правоохоронцями
Наступний матеріал
До кінця року запустимо автосполучення Подільсько-Воскресенським мостом – Кличко
Loading...

Верховна Рада ухвалила закон про покарання за воєнні злочини

Позачергове пленарне засідання Верховної ради України – трансляція

ВР підготує звернення до Конгресу США щодо санкцій проти "Північного потоку-2"

Рада призначила Любченка першим віцепрем'єром – міністром економіки

Віктора Ляшка призначили очільником МОЗ – він складає присягу у Верховній Раді

Пленарне засідання Верховної Ради України – трансляція