Дмитро Разумков
Дмитро Разумков Shutterstock

Проводжали оплесками – як минув останній день Ради за головування Разумкова

Читайте по-русски
Ексспікер звинуватив "слуг" у зраді власним принципам

Увесь тиждень минув під зіркою Давида Арахамії та його фракції "Слуга народу", які ретельно готувалися до сьогоднішнього фіналу – голосування за відставку першого номера своєї партії та делегованого на посаду спікера Дмитра Разумкова. Той розумів усю абсурдність розпочатої проти нього гри, але проти "монобільшості" не попреш. Тому просто спостерігав, як "слуги", ламаючи здоровий глузд і регламент, влаштували процес. На прощання на спікера навішали всіх собак, висловили невдоволення роботою – і під оплески провели в ложу позафракційних. У Разумкова тепер розв'язані руки, а у "слуг народу" побільшало опонентів і на найближчі засідання з'явилася нова забавка – обрати нових спікера та першого заступника за власною ж квотою. Журналістка "5 каналу" Ірина Сисак уважно стежила за квестом "зняти спікера – призначити спікера". 

У залі аплодисменти, від головуючого слова подяки – так депутати проводжають Дмитра Разумкова з посади голови парламенту. 

Відправити Разумкова у відставку було наполегливим бажанням монобільшості. З ним вони повернулися із Трускавця після розмови з президентом. Критики вже ексспікера у "слуг" знайшлося чимало. З трибуни їх озвучує лідер партії.

"Хтось вирішив, що власні політичні та життєві амбіції вище командних цілей та домовленостей", – заявив перший заступник голови фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко.

Але останньою краплею, каже Корнієнко, став президентський закон про олігархів, який Разумков не хотів ані підтримувати, ані підписувати. Погляди розійшлися. За це й поплатився посадою.

"Врешті-решт наш парламент перетворився на гальмо нашого курсу, курсу президента. Просимо пересісти в зал і разом слухати нового голову Верховної Ради", – зазначив Корнієнко.

У відповідь Разумков наголошує – власних принципів не змінював. Що не скаже про "слуг", до них – із докорами. 

"Принцип верховенства права та закону став змінений на політичну доцільність, принцип права власної позиції та свободи слова змінив принцип "хто не з нами, той проти нас", – переконує Разумков.

А ще вкотре заявляє – на посаді намагався втримати баланс. У всьому.

"При будь-яких штормах та буревіях парламент має залишатися запобіжником і точкою рівноваги і балансу", – вважає Разумков.

В опозиції тим часом заявляють – голосування не за регламентом. Звіти спікера і Рахункової палати надійшли запізно. На додачу, кажуть, "слуги" влаштували справжню політичну розправу своєму першому номеру, який вів монобільшість на вибори. Ситуацію називають парламентською кризою.

"Я маю віддати належне нашому опоненту, він намагався зберегти мінімальну незалежність українського парламенту. Сьогодні тут немає гідності і немає демократії, тому що ви звільняєте його на догоду Банковій", – заявила Ірина Геращенко з "Європейської Солідарності".

"Гидко чути і бачити, коли ексколеги виходять і поливають брудом людину, яка все ж таки була першим номером вашої партії", – заявив Ярослав Железняк, голова фракції "Голос".

Але "слуги" були налаштовані категорично. Головуючий на засіданні Данило Гетманцев ставить на голосування відставку і її підтримують. Більшістю. 284 за. Від "слуг" лише 215. Решта голосів дали групи "Довіра" та "За майбутнє", яких пов‘язують з олігархами. Але ще – "Батьківщина", яка затято вступалася за спікера, а звільнення називала нерегламентним. Нині думають інакше.

"Ми вважаємо, що єдиний спосіб, як можна вплинути на ситуацію в країні – це дострокові вибори, ми цього не приховує, і те, що їх кожне наступне рішення наближує це – це абсолютно логічно", – сказав Сергій Соболєв з "Батьківщини".

6 голосів докинули з відколотої від "Голосу" "Справедливості". Як і монобільшість, мають до нього десятки претензій.

"Він є автором шаленого принтера, який так всі критикували на початку. Можемо згадати, як він не голосував за санкції на проросійські ресурси в Україні. Мені дуже дивною є взагалі позиція колег із опозиції", – заявила Ольга Стефанішина із "Справедливості".

Відтепер Дмитро Разумков – звичайнісінький нардеп. Позафракційний. Для нього навіть підготували робоче місце – з президії колишній спікер пересів за останні ряди сесійної зали. Але Разумкова нині там так ніхто і не побачив.

Спікера зняли, і призначення нового "слуги" вирішили не затягувати. Одразу ж перейшли до діла. Кандидат від монобільшості передбачуваний і єдиний – Руслан Стефанчук.

Так вирішила фракція, яку слуги скликали у перерві парламенту. 

"Ні в кого із моїх колег не виникає сумнівів, що Руслан Стефанчук буде чудовим спікером", – вважає заступниця голови фракції "слуг" Євгенія Кравчук.

Були й інші кандидати. Серед них і Ярослав Железняк, але той самоусунувся. Так само зняв кандидатуру і Гео Лерос.

Від "Європейської Солідарності" у крісло спікера – двоє кандидатів. Олексій Гончаренко та Яна Зінкевич – остання своїм виступом надихнула весь зал.

Зрештою, до голосування справа так і не дійшла. Робочий день депутатів закінчився. Олена Кондратюк закрила засідання. Відтак, вітання новий голова Верховної Ради прийматиме уже в п'ятницю. Найімовірніше, в п'ятницю закриють іще одну посаду. Якщо Стефанчук стане спікером, у його нинішнє крісло першого заступника може сісти Олександр Корнієнко – голова партії "Слуга народу". Його кандидатура знайшла підтримку серед монобільшості.

Ірина Сисак, Олексій Тищенко, Юрій Усік, "5 канал"

Нагадаємо, раніше "слуги" заявили, що не планують позбавляти Разумкова депутатського мандата.

Про те, як "слуги" в Раді руйнують парламентаризм розповіла депутатка партії "ЄС" Марія Іонова у програмі "Підсумки.Час" на "5 каналі":

Попередній матеріал
"Слуги" не планують позбавляти Разумкова депутатського мандата – заступниця голови фракції
Наступний матеріал
Навчання стоячи: у трьох школах Львова встановили парти, за якими під час уроків не будуть сидіти
Loading...

"Слуги" не планують позбавляти Разумкова депутатського мандата – заступниця голови фракції

"Коли знімали Разумкова – сиділи, як зайчики": Порошенко обурився, що "слуги" проігнорували засідання щодо пенсій

Більше без Разумкова – що обіцяють кандидати на посаду спікера та чому розгляд питання перенесли на завтра

Парламентське засідання закрили – нового голову ВР призначатимуть у п'ятницю

На посаду голови Ради висунули 5 кандидатур – хто у списку (оновлено)

Ми побачили нову коаліцію "слуг" із "Батьківщиною" – Разумков про голосування за свою відставку