Володимир Зеленський
Володимир Зеленський president.gov.ua

Про оборонні закупівлі, про залучення інвестицій та ринок капіталу – Зеленський підписав низку законів

  Читайте по-русски
  Закон про оборонні закупівлі знаходиться в "пакеті НАТО"

  Президент України Володимир Зеленський підписав закон № 808-ІХ "Про оборонні закупівлі", який Верховна Рада ухвалила 17 липня. Про це в середу ввечері повідомила пресслужба Офісу глави держави, пише "Європейська правда".

  Відзначається, що документ визначає загальні правові засади планування, порядок формування обсягів та особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення, а також інших товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб безпеки й оборони.

  Законом також визначається порядок здійснення державного та демократичного цивільного контролю у сфері оборонних закупівель.

  Метою закону є визначення правових засад для забезпечення матеріально-технічних і наукових потреб сектора безпеки й оборони держави шляхом ефективного та прозорого здійснення оборонних закупівель із дотриманням заходів захисту національних інтересів. 

  Документ спрямований:

  • на створення конкурентного середовища, запобігання корупції у сфері оборонних закупівель, розвиток добросовісної конкуренції;
  • забезпечення ефективного та прозорого планування, реалізації та контролю за здійсненням оборонних закупівель;
  • закон передбачає гармонізацію законодавства України у сфері оборонних закупівель із положеннями Директиви 2009/81/ЄС відповідно до Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони.

  Крім того, Зеленський підписав закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення залучення інвестицій та запровадження нових фінансових інструментів". Про це повідомляє "Укрінформ" із посиланням на пресслужбу глави держави.

  "Цей документ усуває низку проблем, які заважали повноцінному функціонуванню та подальшому розвитку ринків капіталу в Україні. Адже розбудова ринків капіталу, що повноцінно функціонують, є вкрай важливою для зростання української економіки", – зазначає пресслужба.

  Крім того, Угодою про асоціацію між Україною та Європейським Союзом передбачене узгодження українського законодавства з нормами ЄС у сфері фінансових послуг, корпоративного управління та діяльності компаній.

  Цей закон уніфікує підхід до організації торгівлі активами на товарних ринках із метою забезпечення прозорості цін, які формуються на таких ринках, та запобігання маніпулюванню на них.

  Також Зеленський підписав закон про ринки капіталу. Президент Володимир Зеленський підписав закон спрощення залучення інвестицій та запровадження нових фінансових інструментів, який Верховна Рада ухвалила 19 червня. Про це повідомляється на сайті голови держави.

  Відзначається, що закон усуває низку проблем, які заважали повноцінному функціонуванню та подальшому розвитку ринків капіталу в Україні. Він викладає у новій редакції закони "Про цінні папери та фондовий ринок" (нова назва – закон "Про ринки капіталу та організовані товарні ринки") та "Про товарну біржу" (нова назва – закон "Про товарні біржі"), а також вносить зміни до Цивільного, Господарського та Кримінального кодексів, Кодексу України з процедур банкрутства та інших законодавчих актів. У законі комплексно врегульовуються питання функціонування ринків деривативних (похідних) фінансових інструментів, ринків капіталу та організованих товарних ринків, а також розбудови їхньої інфраструктури, розповіли у пресслужбі президента.

  Також забезпечується захист прав власників облігацій, зокрема шляхом передбачення інституту зборів власників облігацій та колективного представника власників корпоративних облігацій, відповідно до найкращих світових практик.

  Як повідомляв 5.UA, президент підписав закон щодо підтримки кіновиробництва

  Попередній матеріал
  Охороняти прісну воду як стратегічний ресурс: політолог про вимоги громадян до влади
  Наступний матеріал
  На Донбасі підірвався на вибуховому пристрої і загинув армієць ООС – що відомо
  Loading...