Президента Чехії Земана власний парламент звинувачує в держзраді через "справу Скрипаля" – ЗМІ

  Мілош Земан доручив перевірити версію про ймовірне виробництво нервово-паралітичної речовини "Новичок" у Чехії

  Депутати чеського парламенту звинуватили президента країни Мілоша Земана в державній зраді. Причиною цього стала його позиція щодо ймовірного чеського виробництва нервово-паралітичної речовини "Новичок", якою отруїли екс-шпигуна Сергія Скрипаля. Про таке повідомляє "Тиждень", посилаючись на чеські ЗМІ. 

  "Я переконана, що президент вчинив державну зраду. Своїми словами він грає на користь Росії, а не Чехії", – наголосила депутат і екс-голова нижньої палати парламенту Мирослава Нємцова.

  До звинувачень у державній зраді на адресу Земана приєднався і депутат Петр Газдік. 

  "Якщо компетентний міністр каже, що нервово-паралітична речовина не походить з нашої країни, однак президент все одно доручає Службі інформаційної безпеки розслідування, яке ставить під сумнів слова міністра, то це вже на межі державної зради", – переконаний депутат.

  Як зауважила Нємцова, було б доцільно подати скаргу на Земана, однак немає певності, що проти президента Чехії таки відкриють справу.

  При цьому голова руху STAN Ян Фарський уже повідомив: його політична сила обговорить можливість конституційної скарги щодо Земана.

  "Росія веде гібридну війну із Заходом, частиною якої є ми. Дезінформація є частиною цієї війни. І ось президент Земан чітко приєднався до цієї дезінформаційної кампанії", – наголосив Фарський.

  Довідково: президент Чехії Мілош Земан доручив голові Служби безпеки та інформації Міхалу Коуделці перевірити версію про ймовірне виробництво в країні нервово-паралітичної речовини "Новичок", якою отруїли колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньку Юлію у британському Солсбері. Тепер чеська контррозвідка має з'ясувати, чи могла отруйна речовина військового класу бути розроблена в науково-дослідних або промислових цілях у Чехії.

  Додамо, що раніше чеський міністр закордонних справ Мартін Стропницький назвав заяви РФ про причетність Чехії до створення нервово-паралітичної речовини "Новичок" необґрунтованими та спекулятивними.

  Нагадаємо, вже більш як 20 країн світу застосували до РФ "дипломатичні санкції" через "справу Скрипаля".

  Попередній матеріал
  100 порушень "тиші": бойовики зірвали розведення військ біля Станиці Луганської
  Наступний матеріал
  Експерти порахували, на скільки подорожчала паска за рік