Зеленський зустрівся із президентом Грузії
Зеленський зустрівся із президентом Грузії president.gov.ua

Президенти України і Грузії домовилися про взаємні візити і координацію співпраці з інститутами Євросоюзу

  Читайте по-русски
  Окрему увагу сторони приділили безпеці та обороні

  Президент України Володимир Зеленський обговорив з президентом Грузії Саломе Зурабішвілі торгово-економічне співробітництво і координацію взаємодії в рамках співпраці з європейськими інститутами. Зустріч пройшла в неділю в рамках участі в меморіальних заходах з нагоди 80-ї річниці початку Другої світової війни у другий день офіційного візиту Зеленського в Польщу. Про таке йдеться на офіційному сайті Президента.

  Співрозмовники позитивно оцінили політичний діалог між двома країнами. Окрему увагу сторони приділили безпеці та обороні.

  Зеленський і Зурабішвілі домовилися найближчим часом здійснити взаємні візити на найвищому рівні.

  Крім того, Зеленський зустрівся із прем'єр-міністром Бельгії Шарлем Мішелем. Політик підтримав відновлення перемов щодо мирного врегулювання ситуації на сході України в межах "Нормандського формату". 

  Шарль Мішель також підтримав прагнення Зеленського активізувати боротьбу з корупцією. Глава України, зі свого боку, подякував Бельгії за підтримку, а також за допомогу в реабілітації ветеранів російсько-української війни. 

  У Польщі Володимир Зеленський також зустрівся із Президентом Литви Гітанасом Науседою. Під час розмови чільники країн обговорили мирне врегулювання ситуації на Донбасі, зокрема в межах "Нормандського формату". Йшлося також про рух України до ЄС. Володимир Зеленський, зокрема, зазначив, що продовжуватиме реформи в межах євроінтеграції. Під час зустрічі лідери країн наголосили на поглибленні співпраці.

  Як повідомляв 5.UA, 31 серпня у Варшаві Володимир Зеленський провів офіційну зустріч з президентом Польщі Анджеєм Дудою, на якій вони домовились долати історичні проблеми. Також у нього була запланована зустріч з Дональдом Трампом, але президент США скасував візит до Варшави. 1 вересня у Варшаві відбудуться жалобні заходи з нагоди 80-річчя початку Другої світової війни. Польща запланувала низку заходів під гаслом "Пам'ять і застереження", на які запросили близько 40 глав країн, урядів та очільників міжнародних організацій та блоків. Президента Росії не запросили.

  Попередній матеріал
  У пожежі в дитячому таборі на Івано-Франківщині загинув підліток – що відомо
  Наступний матеріал
  У Техасі сталася нова стрілянина – п'ятеро загиблих, два десятки поранених