Президентський варіант проекту Конституції - відповідає європейським стандартам

  Президентський варіант проекту Конституції - відповідає європейським стандартам. Такий висновок Венеційської комісії, яка вивчала пропозиції глави держави. Там кажуть, цей документ спрямований на стабілізацію української політичної системи. Про це на прес-конфереції повідомили міністр юстиції Микола Оніщук та заступник глави Секретаріату Президента Марина Ставнійчук.

  Серед позитивних моментів, які відзначили члени Венеційської комісії, ідея щодо двопалатного парламенту, а також принцип формування уряду. За проектом Віктора Ющенка, Кабмін має формуватися і звітувати винятково перед Верховною радою. Також, зміни до основного закону країни, зокрема, передбачають ліквідацію інституту імперативного мандата і нову систему призначення суддів. Конституційним експертам не сподобалася пропозиція Ющенка - виносити на всенародне обговорення УСІ зміни до Основного закону. Комісія рекомендує розглядати на референдумі лише найважливіші питання.

  Марина Ставнійчук, заступник глави секретаріату Президента: "Є перспектива для діалогу між Президентом і Верховною Радою.... пропозиції президентського проекту можуть бути основою для конституційного реформування".

  Попри позитивний відгук Венеційської комісії, президентський варіант змін до Конституції потребує доопрацювання - вважає спікер Володимир Литвин. Голові Верховної Ради, зокрема, не до вподоби ідея двопалатного парламенту.

  Попередній матеріал
  Шведські компанії інвестують 700 млн євро на перероблення сміття в Україні
  Наступний матеріал
  Переговори щодо звільнення судна "Марафон" тривають
  Теги:
  Loading...