Володимир Зеленський
Володимир Зеленський president.gov.ua

Президент підписав "антипіратські" зміни до Митного кодексу – подробиці

  Читайте по-русски
  Закон встановлює особливості призупинення митного оформлення та знищення невеликих партій товарів

  Прес-служба ОПУ повідомила, що президент України Володимир Зеленський підписав закон щодо захисту інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон України.

  "Президент України Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до Митного кодексу України щодо захисту прав інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон України" № 202-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 17 жовтня 2019 року", – зазначили в повідомленні.

  В ОП стверджують, що закон має на меті наближення митного законодавства України у сфері захисту інтелектуальної власності до стандартів та практики Європейського Союзу, що є зобов'язанням нашої держави в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

  Там сподіваються, що реалізація закону посилить боротьбу з контрафактними товарами, прискорить переміщення через митний кордон України та митне оформлення оригінальних товарів, сприятиме розвитку міжнародної торгівлі та підвищенню інвестиційної привабливості держави.

  Закон вносить зміни до Митного кодексу України, зокрема дає визначення термінів: "контрафактні товари", "піратські товари", "товари, що підозрюються у порушенні права інтелектуальної власності".

  Документ також передбачає, що заходи щодо сприяння захисту прав інтелектуальної власності не застосовуються до оригінальних товарів, тобто товарів, що були виготовлені за згодою правовласника, або товарів, виготовлених особою, уповноваженою правовласником на виробництво певної кількості товарів, зокрема, якщо їхня кількість перевищує зумовлену між цією особою і правовласником.

  Крім того, закон встановлює особливості призупинення митного оформлення та знищення невеликих партій товарів, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України у міжнародних поштових та експрес-відправленнях.

  Як повідомляв 5.UA, більше сотні підприємців зібралося під стінами Офісу президента з вимогами ветувати закони Верховної Ради, що регулюють спрощене оподаткування. Їх ухвалили минулої п'ятниці. Йдеться про зміни до закону про реєстратори розрахункових операцій та до податкового кодексу. Вони, зокрема, зобов'язують представників бізнесу повністю перейти на електронні чеки з 2021 року.

  Попередній матеріал
  "Впоралися раніше": у штабі ООС відзвітували про те, як відбувається розведення біля Петрівського
  Наступний матеріал
  Грати та жебракувати – заборонено: Київрада оновила правила користування метрополітеном
  Loading...

  Брифінг голови ДМС Максима Нефьодова – завершено

  В Україні рахуватимуть онлайн кількість розмитнених євроблях

  СБУ розкрила масштабну схему зловживань на Миколаївській митниці

  "Інформаційний день": голова Митної служби Максим Нефьодов

  Українську митницю консультує чиновник часів Януковича: Богдан не бачить проблеми

  Слідчі СБУ і ДБР навідалися з обшуками на Миколаївську митницю