Саакашвілі
Саакашвілі 5 канал

Правознавець: Не можна позбавляти громадянства особу, яка перебуває за межами країни

В ефірі "5 каналу" старший науковий співробітник Інституту держави і права Микола Сірий, коментуючи вчорашній перетин кордону Міхеілом Саакашвілі, заявив, що має зникнути практика позбавлення громадянства особи, яка перебуває за межами країни

"Я хотів би звернути увагу на одну загальновідому обставину – вже декілька років ми з вами спостерігаємо події в Європі, коли сирійські біженці проривають кордони. Європейські країни розуміючи, що це саме політичні акти, не порушують адміністративні чи кримінальні справи, а розв'язують ситуацію саме політичними інструментами. Тобто це приклад того, як Європейська цивілізація оцінює статус громадянства і повагу до громадянина", – розповідає експерт.

Він наголосив, що польська сторона діяла у відповідності до того розуміння статусу громадянства, яке діє і сформоване в Європі, де немає практики легкого отримання безпідставного громадянства і безпідставного позбавлення громадянства.

"Я б дуже хотів би, щоб у нас зникла практика позбавлення громадянства у особи, яка в цей час перебуває за межами країни. Якщо до будь-якої особи є претензії, в тому числі щодо статусу громадянства, мають бути подані відповідні документи до суду і ця особа повинна мати можливість дати пояснення і захистити своє право громадянства", – вважає Сірий.

На його думку, Саакашвілі, як і будь-який інший громадянин, має право захищати себе в суді особисто, або через своїх представників.

Дивіться повне відео інтерв'ю:

Попередній матеріал
"Може бути найбільша крадіжка": на Харківщині "обнесли" храм УПЦ МП
Наступний матеріал
Прокуратура Криму повідомила про підозру екс-керівнику міліції, чий злочин "повісили" на Чийгоза
Loading...

Саакашвілі ще не оскаржив рішення про позбавлення його українського громадянства – Мін'юст

ДПСУ: На кордоні у Саакашвілі заберуть паспорти і повернуть назад, звідки прибув

Порошенко розповів, від кого залежить повернення Саакашвілі в Україну

Експерт про повернення Саакашвілі: "Ми отримаємо шоу"

Ситуація специфічна: експерти прокоментували можливість в'їзду Саакашвілі в Україну

Розгін студентського Майдану: захисникам беркутівців не вдалося домогтися відводу судді