Сергій Пашинський
Сергій Пашинський 5 канал

"Правосуддя часів Януковича": як відбувалося судове засідання у справі Пашинського – подробиці

Читайте по-русски
Нардепа арештували без права внесення застави

"Правосуддям часів Януковича" називають арешт Сергія Пашинського у партії "Народний фронт". Адвокат колишнього народного депутата заявив про загрозу життю його підзахисного у слідчому ізоляторі. За рішенням Печерського суду Києва, Сергій Пашинський 60 діб має перебувати у Лук'янівському СІЗО. Без альтернативи застави. Підозру йому оголосили минулого тижня. Закидають заподіяння тяжких тілесних ушкоджень. Йдеться про конфлікт на дорозі 31 грудня 2016 року. Журналіст "5 каналу" Валерія Павленко розповість більше.

Засідання призначають на 14:00. Але розпочинають із двогодинною затримкою.

Адвокат Сергія Пашинського – Андрій Федур – говорить: "Сталося так, що і мені, і суду не дали підозру. Там досвідчений слідчий, я знаю його багато років за іншими процесами і таких ляпів у них не було".

Без альтернативи внесення застави. Два місяці заґратування. Про такий запобіжний захід клопоче група прокурорів.

Олена Панасенко, прокурор ГПУ, каже: "Є всі підстави вважати, що жоден інший запобіжний захід, крім виключно запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, не може забепечити запобігання існуючим ризикам. Матиме можливість впливати на свідків, експертів та спеціалістів кримінального провадження".

Далі годинна промова сторони захисту. Підозра Пашинському написана некоректно, переплутали ледь не усі дати, а матеріали справи додані поспіхом.

Адвокат Андрій Федур каже: "Чомусь так квапилися, що абсолютно недолуго зібрали документи. А документів, які би мали бути на підтвердження обґрунтованності підозри і наявності ризиків, у них взагалі в природі відсутні. Їх немає".

Сам Сергій Пашинський переконаний: вручення підозри і така квапливість прокурорів – політичне замовлення.

Політик каже: "Я абсолютно не боюся ні портнових, ні януковичів, ні інших реваншів. Але я просто хочу сказати: це абсолютно примітивна помста Портнова мені".

Далі суддя виходить до нарадчої кімнати. А за нею із зали йде уся група прокурорів. Без жодних коментарів для преси.

Підтримати товариша на засідання прийшов колишній секретар РНБО. Олександр Турчинов на словах підтримує Сергія Пашинського, але на поруки не бере.

"Доказів нових не здобуто. Нових якихось позицій у слідства немає. Я переконаний: реакція Сергія Пашинського була адекватною", – каже Турчинов.

Справа Пашинського не нова. Інцендент стався 31 грудня 2016 року на Київщині. Тодішній народний депутат поконфліктував з іншим водієм. А коли слів забракло, за версією Пашинського, опонент вдарив його пляшкою. Тоді нардеп поцілив нападнику в ногу. Згодом Пашинський запевняв, що робив і попереджувальний постріл. Натомість постраждалий спростовував. ГПУ тоді порушила справу проти Пашинського, але згодом її закрила. Нині провадження поновило ДБР.

Після години очікування. Вердикт: 60 діб за ґратами. Прокурори за підсумками засідання жодних коментарів не дають. Натомість адвокат уже готує апеляцію. 

Федур каже: "Ніхто цього не боїться, ніхто нікуди тікати не буде, ніхто нікуди ховатися не збирається, ми захищаємося, ми будемо захищатися".

Сам же підозрюваний Сергій Пашинський говорить: "Ми будемо воювати на усіх юридичних фронтах, які у нас є – апеляції, Європейський суд".

Для подання апеляції в сторони захисту є п'ять днів.

Валерія Павленко, "5 канал"

Попередній матеріал
Коли мають почати розробляти закон про особливий статус Донбасу – Разумков розповів
Наступний матеріал
Пристайко заявив, що розраховувати на введення миротворців найближчим часом не варто