Сергій Пашинський
Сергій Пашинський 5 канал

Пашинський розповів, що дало Україні введення воєнного стану

Це такий стрес-тест структури управління, каже голова парламентського комітету

В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" голова Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони Сергій Пашинський розповів про наслідки введення воєнного стану в Україні та пояснив, навіщо це робилося.

"Українська держава – не Порошенко, не Турчинов, не я, не Полторак – Українська держава чітко відреагувала в рамках міжнародного і національного права, ввела воєнний стан. Що це дало для розуміння нашого безпекового? Це такий стрес-тест структури управління", – каже Пашинський.

Він продовжу: "Ми чітко розуміли, що не будемо обмежувати без якоїсь континентальної агресії Росії права громадян, але ми повинні були перевірити, як працює ця машина. Наприклад, як Міністерство транспорту, "Укрзалізниця" співпрацює з Генеральним штабом; як цивільні адміністрації співпрацюють з військовими комісаріатами; мобілізаційні плани; цивільна оборона і таке інше".

Голова парламентського комітету визнає: запровадження воєнного стану викрило як позитивні, так і негативні аспекти системи управління.

"30 днів – це, звичайно, не той термін, за який можна це все відпрацювати, але були як позитивні напрацювання (були призвані резервісти першої хвилі, які пройшли бойове злагодження), так і негативні (найбільша, колосальна проблема, як ми побачили – це цивільна оборона). Ми ніколи не займалися цивільною обороною. Це і бомбосховища, і мобілізаційні якісь речі тощо. Я сподіваюся, що ми більше не будемо вводити воєнний стан, поки Росія буде хоч у якихось цивілізаційних рамках поводитися, але ми маємо розуміти, що ми повинні бути будь-якої миті готові не тільки до введення воєнного стану, а й до реалізації цього воєнного стану", – наголосив Пашинський.

Більше подробиць – дізнайтеся у відео: 

Як повідомляв 5.UA, воєнний стан був запроваджений від 14:00 26 листопада 2018 року строком на 30 діб – до 14:00 26 грудня 2018 року в 10 областях України: Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській, Донецькій, Запорізькій і Херсонській, а також у внутрішніх водах України Азово-Керченської акваторії.

Запровадили воєнний стан у відповідь на агресивні дії Росії 25 листопада у Керченській протоці, коли російські кораблі обстріляли та захопили три українські судна та 24 українських моряків. Усіх військовополонених росіяни доставили з Криму до СІЗО "Лефортово" та "Матроська тишина" (Москва).

Дивіться також фотогалерею: 

ЗМІ опублікували фото захоплених Росією українських катерів у Керчі

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Кілхаус", скеледром, гелікоптер: ССО ЗСУ показали свої тренування – вражаюче відео
Наступний матеріал
Три "лінії оборони": Пашинський назвав ключові речі в ЗСУ, які потребують негайного оновлення