Верховна Рада
Верховна Рада 17tv.com.ua

"Правки Зеленського під Вітренка": Рада ухвалила законопроєкт про держслужбу – що він означає

Читайте по-русски
Опозиційні фракції обурилися такому законопроєкту

Правки "під Юрія Вітренка". Так пропозиції президента до раніше заветованого закону про державну службу називають в опозиції. Для розгляду документа парламент зібрався на позачергове засідання і не лише повернув конкурси на держслужбу, а й надав виконувачам обов'язків міністрів повноцінні міністерські повноваження. На такому положенні в Міністерстві енергетики працює Юрій Вітренко, якого двічі поспіль Верховна Рада не затвердила на посаді. Таким чином, кажуть в опозиційних фракціях, затвердження відбулося змінами до закону. Про перебіг парламентського дня знає журналістка "5 каналу" Ірина Сисак.

На позачергове засідання під куполом депутатів зібрало президентське вето. Володимир Зеленський запропонував парламентарям розширити повноваження виконувачів обов'язків міністрів. Ті підтримали.

267-ро за. І ті, хто нині в урядовому кріслі працює з приставкою в.о. – матимуть такі самі повноваження, як повноцінні міністри, за яких голосувала Рада. Так захотів президент, так проголосували і "слуги". Допомогли групи – "За майбутнє" і "Довіра". 

До президентського вето закон забороняв обіймати посади виконувачів обов'язків заступникам міністрів. Значно обмежував їхні повноваження, а ще скорочував термін тимчасового перебування на посаді до 60-ти днів. Такі зміни Рада проголосувала у грудні. І тепер знову за старе. 

"Дійсно, можна призначати заступників міністра виконувачем обов'язків міністра на невизначений термін, так як це було раніше", – каже Олександр Корнієнко.

В опозиції обурилися – мовляв, призначати урядовців влада тепер зможе в обхід парламенту, а в Кабміні з волі Банкової засядуть "вічні" міністри, хоч і з приставкою тимчасових.

"Банкова призначить виконувачів обов'язків і люди 5 років керуватимуть урядом", – заявила Ірина Геращенко з "Європейської солідарності".

Президентськими правками закон підверстали під нинішнього виконувача обов'язків міністра енергетики Юрія Вітренка, заявили в опозиції. За останні місяці Рада двічі провалила його призначення на посаду віцепрем'єра та міністра енергетики. 

"Якщо не вийшло протягнути, то президент протягує його на цю посаду цим законом, порушуючи конституцію. Ця людина буде мати повний спектр повноважень", – сказала Юлія Тимошенко. 

То правки під Вітренка чи ні? У "Слузі" не зійшлися на єдиному. 

"Ми ніколи не говоримо про те, що закон пишеться під певну особу чи політичне вподобання", – заявив віцеспікер Руслан Стефанчук.

А ось один із головних "слуг", Олександр Корнієнко, зазначає – правками допоможуть і Вітренку, бо поки немає постійного міністра, той не має повноважень, тому не можна допустити тієї ситуації, яка зараз складалася, коли просто немає кому розписати бюджетну програму, виплатити зарплати шахтарям.

Нині Юрій Вітренко єдиний урядовець, який працює у статусі тимчасового виконувача обов'язків. Його кандидатуру на міністра енергетики, як раніше заявляли у "Слузі", планують виносити на голосування і втретє. 

Окрім розширення повноважень виконувачів обов'язків міністрів, проголосований на позачерговому засіданні закон повертає конкурси на державну службу, які торік Рада скасувала через пандемію коронавірусу. 

Ірина Сисак, Юрій Усік та Олексій Тищенко, "5 канал"

Попередній матеріал
Портнов разом з Трухановим організували показове судилище – Нефьодов про вирок Стерненку
Наступний матеріал
Усіх затриманих на акції підтримки Сергія Стерненка відпустили
Loading...

"Владі цікаво мати залежних суддів": що говорять депутати про нового члена КСУ

Пленарне засідання ВР: година запитань до уряду – відео

Рада посилила покарання за виготовлення та розповсюдження дитячої порнографії

Рада у першому читанні проголосувала законопроєкт про розмитнення "євроблях"

Перехід на літній та зимовий час в Україні можуть скасувати: комітет Верховної Ради схвалив законопроєкт

До 12 років за ґратами: ВР посилила відповідальність за сексуальну експлуатацію дітей та зберігання дитячої порнографії