український прапор
український прапор kpi.ua

"Повернути Україні – українську": митці та громадські активісти закликають ухвалити закон про мову

Читайте по-русски
Громадські активісти запрошують у день голосування прийти до будівлі ВР та підтримати ухвалення закону

Митці, літератори, видавці, музиканти, ба навіть волонтери, військові, державні та церковні діячі – звернулися до народних депутатів з вимогою ухвалити закон про державну мову та таким чином "повернути Україні українську".

На думку активних громадян, цей проект закону спрямований винятково на розвиток і захист державної мови. Він гарантує всім право на отримання інформації та послуг українською мовою в усіх публічних сферах, передбачає дієву систему контролю і санкції за порушення.

Водночас – проект не спрямований на утиски інших мов чи національних меншин. Як наголосили у громадській коаліції "Україні закон про державну мову" – це "системний якісний документ, що базується на найкращих взірцях європейського мовного законодавства".

У четвер, 25 квітня, парламент розглядатиме в другому читанні законопроект №5670-д "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Громадські активісти запрошують у день голосування прийти до будівлі Верховної Ради та підтримати ухвалення закону.

"Збираємося до Верховної Ради на 9:00 і не розходимося, допоки депутати не ухвалять закон.  Буде багато гарних людей. Буде жива музика від Тараса Компаніченка, Галі й Лесі Тельнюк, Сергія Фоменка, Сергія Василюка та інших чудових українських митців", – мовиться в описі запрошення у Facebook.

Нагадаємо, сьогодні спікер парламенту Андрій Парубій заявив, що готовий піти у відставку тільки після підписання закону про мову.

Попередній матеріал
У столиці поліція затримала іноземців, які перевозили 300 кг героїну (оновлено)
Наступний матеріал
Виконавчий директор Nord Stream 2 погрожує судом через нові газові правила ЄС
Loading...