5 канал

Поточна ситуація на Донбасі не дозволяє ввести озброєну місію ОБСЄ – Марчук

Політик наголошує, що Росія не погоджується на те, щоби поліцейські ОБСЄ патрулювали українсько-російський кордон

Поточна ситуація на сході України не дозволяє запровадити озброєну поліцейську місію ОБСЄ. Про це заявив у ексклюзивному коментарі "5 каналу" Євген Марчук – представник України у безпековій підгрупі Тристоронньої контактної групи.

За словами Марчука, спочатку необхідно, щоби всі сторони конфлікту погодилися на введення поліцейського контингенту ОБСЄ. Натомість і ватажки бойовиків, і Росія категорично блокують ініціативи української сторони. Зокрема, мова про необхідність надати бронетранспортери спостерігачам ОБСЄ, які мали би охороняти місця відведення важкого озброєння. Також йдеться про 12 сховищ з українського боку та 9 – на окупованих територіях.

Окрім того, наголошує Марчук,  Росія не погоджується на те, щоби поліцейські ОБСЄ патрулювали  українсько-російський кордон.

"Лінія фронту – 426 кілометрів, лінія неконтрольованого кордону – 409 кілометрів 700 метрів. Тобто, практично треба взяти більше 800 кілометрів під такий кордон. Уявіть – а скільки це людей? Але найголовніше – Захарченко і Плотницький зразу сказали, що будуть стріляти, друге – Росія категорично проти, щоби у них була озброєність типу бронетранспортерів, і по-третє, категорично проти, щоби вона виходила на лінію кордону. А без цього – в озброєній місії немає великого сенсу", – заявив політик.

Нагадаємо, після зустрічі лідерів Нормандської четвірки наприкінці жовтня Президент Петро Порошенко заявив, що Путін підтримав введення озброєної поліцейської місії ОБСЄ на Донбас.

Попередній матеріал
Морпіхи розповіли, як відчули на собі появу ворожого снайпера біля Павлополя
Наступний матеріал
Скандал із призначенням глави Черкаської обласної поліції: Деканоідзе пообіцяла обговорити ситуацію з активістами

Озброєна місія ОБСЄ на Донбасі потребуватиме вертольотів та бронетехніки – Тука

Клімкін: Потрібно максимально обмежити роль Росії у поліцейській місії ОБСЄ на Донбасі

Гройсман провів конструктивну розмову з головою МЗС Франції: йшлося про поліцейську місію ОБСЄ та безвіз

Для проведення виборів на Донбасі поліцейської місії ОБСЄ недостатньо – експерт

Айвазовська сказала, коли поліцейська місія ОБСЄ зможе працювати на Донбасі

Путін підтримав необхідність введення озброєної поліцейської місії ОБСЄ на Донбасі – Порошенко