Верховна Рада України створила тимчасову спеціальну комісію (ТСК) з питань моніторингу отримання та використання міжнародної матеріально-технічної допомоги під час воєнного стану, в тому числі озброєння, наданого міжнародними партнерами. За відповідну постанову проголосували 314 народних депутатів. Про це повідомив у Telegram народний депутат фракції "Голос" Ярослав Железняк.
Комісія складатиметься з 15 депутатів з усіх фракцій та груп парламенту, вісім із них – представники найбільшої пропрезидентської фракції. Головою обрали Рустема Умєрова від "Голосу", заступником – Олександра Завітневича від "Слуги народу".
Комісія готуватиме законодавчі ініціативи для створення парламентського контролю над використанням допомоги від партнерів. Також вона вивчатиме, чи були випадки неналежного чи нецільового транспортування, розподілення чи використання такої допомоги.
"російська пропаганда активно розганяє фейки про нібито неналежне використання Україною зброї від західних партнерів, намагаючись зірвати подальші поставки. Україна ж готова довести всьому світові, що застосування міжнародної допомоги на фронті є абсолютно прозорим та ефективним. Створення цієї ТСК допоможе нам здійснювати парламентський контроль за цим питанням і мати чіткі спростування пропаганди Кремля", – каже "слуга" Олена Шуляк.
Напередодні керівник Офісу президента України Андрій Єрмак ініціював комісію з контролю над використанням західної зброї.
Єрмак зробив свою заяву на тлі суспільної дискусії, що розгорнулась після звинувачень з боку членкині Конгресу США Вікторії Спартц.
Нагадаємо, зірвати програму ленд-лізу може скандал, який спричинила заява американської конгресменки Вікторії Спартц щодо перевірки зв'язків Єрмака і Татарова. Згодом, після прохання Конгресу США перевірити зв'язки Єрмака з рф, на його захист став Telegram-канал, визнаний проєктом фсб.
Американська конгресменка українського походження звинуватила Єрмака у зв'язках із росією, а також вказала на брак контролю над використанням наданої Україні зброї. Серед іншого, Спартц закинула Єрмаку навмисне затягування призначення керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).
Спартц також прямо закликає Єрмака подати у відставку.
Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.