Сербія
Сербія 5.ua

Посольство України відповіло на закиди сербського політика проти Майдану

  Читайте по-русски
  Міський голова Вождоваца Александар Савіч, говорячи про нинішні протести в Сербії, у негативному контексті заявив про "український сценарій"

  Посольство України в Сербії заявило, що Україна не втручається у внутрішні справи Сербії, та назвало неприйнятними спроби окремих сербських політиків втручатися у внутрішні справи України. Відповідну заяву оприлюднено на сайті диппредставництва, повідомляє "Укрінформ".

  "Посольство України в Сербії ще раз офіційно заявляє, що Україна жодним чином не втручається у внутрішню політичну ситуацію в Республіці Сербія. Водночас посольство вважає неприйнятними спроби втручатись у внутрішні справи України, зокрема вдаватися до негативних публічних оцінок свідомого європейського вибору, зробленого українським народом, з боку будь-яких іноземних посадових осіб – включно із мером Вождоваца", – йдеться у повідомленні.

  Дипломати нагадали про те, що міський голова Вождоваца Александар Савіч, говорячи про нинішні протести в Сербії, у негативному контексті заявив про "український сценарій".

  "Маємо честь нагадати Александару Ставічу, що те, що він зневажливо називає "українським сценарієм", було боротьбою українців за свої права проти корумпованого авторитарного уряду. Це європейський вибір більшості українців, за який заплачено дорогу ціну. Будь-які оцінки щодо цього вибору, позитивні чи негативні, мають давати винятково самі українці, а не іноземні політики", – зазначили у відомстві.

  Там наголосили, що були здивовані, почувши критику на адресу європейського вибору України від посадовця політичної сили, яка веде Сербію до ЄС.

  Додамо, що раніше Посольство України в Сербії заперечувало інформацію про причетність України чи її громадян до протестів у Белграді після того, як деякі сербські ЗМІ написали про участь у протестах "найманців з України".

  Нагадаємо, Посольство України в Белграді закликало міністра інновацій і технологічного розвитку Сербії Ненада Поповича не намагатися фальсифікувати й принизити роль українського народу в боротьбі з нацизмом.

  Попередній матеріал
  В ООН заявили, що працівники ФСБ застосовують тортури проти затриманих у Криму
  Наступний матеріал
  На Закарпатті додатково залучили 4 лікарні для боротьби з коронавірусом – подробиці
  Loading...

  Охорона Посольства Ізраїлю і Нацполіція тренувалися запобігати терористичним атакам – як це було

  "Застрягли" в аеропорту Афін: у посольстві України повідомили, коли туристи зможуть повернутися додому

  У посольстві України обурилися заявою сербського міністра про бандерівців

  "СтопТарган": у Києві відбулась акція солідарності з білоруським народом

  Суд над Порошенком: посольства Канади і Німеччини засудили політичні переслідування в Україні

  США затвердили виділення Україні безпекової допомоги у $250 млн