karpathir.com

Посольство України в Будапешті "відмовилося допомогти пораненому закарпатцю" – реакція МЗС

  Захист українських громадян був і залишається пріоритетом роботи дипустанов за кордоном

  Посольство України в Угорщині прокоментувало інформацію, поширювану виданням "Новини Закарпаття", про те, що представники посольства нібито відмовилися надати допомогу смертельно пораненому закарпатцю.

  "Посольство України в Угорщині офіційно повідомляє, що викладена у статті інформація не відповідає дійсності. Відразу після аварії автобуса консул України встановив контакт з потерпілими українськими громадянами та угорськими компетентними органами. Повідомлення про аварію невідкладно було розміщене на сайті Посольства з тим, щоб родичі потерпілих мали можливість оперативно отримати актуальну інформацію щодо ситуації", – повідомили дипломати.

  Вони наголосили, що український консул від самого початку встановив контакт з лікарями та відвідав потерпілих українців у лікарнях, зокрема і В. Поповича, щойно це дозволив стан його здоров'я.

  "Одразу після аварії, у взаємодії з Міністерством охорони здоров’я України, Посольство запропонувало угорській стороні надання з боку України фахової медичної допомоги. Водночас, отримало запевнення щодо здатності угорської сторони повністю забезпечити потерпілих власними силами", – зазначено в коментарі.

  Також потерпілим надали консультативну допомогу і наголосили: вибір адвоката – це їх виняткове право.

  "Захист українських громадян був і залишатиметься пріоритетом роботи дипустанов за кордоном і Посольства України в Угорщині зокрема. При цьому ми не ділимо наших громадян залежно від їхнього регіону походження", – наголошують у Посольстві.

  Там закликають журналістів бути уважнішими, не спекулювати на цій чутливій темі й не поширювати фейків.

  Попередній матеріал
  "Київводоканал" підрахував, на скільки зросте тариф на холодну воду
  Наступний матеріал
  Синхронна акція: в Чикаго і Москві пікетували за звільнення Сенцова і Балуха