mil.gov.ua

Посол США в ОБСЄ: Питання поліцейської місії на Донбасі мають вирішувати саме Україна та Росія

  Це питання можна обговорити як на переговорах Тристоронньої контактної групи, так і в "нормандському форматі"

  Питання розгортання озброєної поліцейської місії ОБСЄ на сході України не стоїть на порядку денному саміту організації у Гамбурзі, а має бути предметом обговорення між Україною та Росією. Про це заявив посол США в ОБСЄ Даніель Байєр під час телефонної прес-конференції, передає УНІАН.

  "Чи є необхідність в інших інструментах міжнародної спільноти, від ОБСЄ чи від інших, я думаю, що це питання, яке має обговорюватися, перш за все, між Росією та Україною, і вони це можуть зробити в рамках Тристоронньої контактної групи - Росія, Україна та ОБСЄ", - наголосив Байєр.

  Він також висловив думку, що відповідне питання Київ та Москва можуть обговорити і в "нормандському форматі".

  "Ми повинні залишатися відкритими для того, що ще потрібно, щоб підтримати виконання Мінських домовленостей, але я не думаю, що буде ухвалено рішення щодо додаткових місій. Це не означає, що цього не станеться у майбутньому. Зараз пріоритет полягає у тому, щоб розвести сторони на лінії зіткнення, відвести озброєння та отримати стале припинення вогню, щоб продовжувати виконувати Мінські домовленості", - зазначив американський дипломат.

  Байєр також запевнив, що "українське питання" питання буде залишатися "на вершині, як це було останні три роки" під час засідання Ради міністрів ОБСЄ.

  "Це не тільки через російську анексію Криму та через конфлікт на сході України, який продовжується, що є серйозним порушенням зобов'язань у сфері безпеки в рамках ОБСЄ, а й тому, що ОБСЄ має на місцях 1700 спостерігачів, багато з яких працюють в зоні конфлікту в Україні", - пояснив він.

  За його словами, "міністри будуть мати ґрунтовну дискусію щодо поточної кризи - це конфлікт на Сході та анексія Криму".

  "Я думаю, що вони будуть пропонувати різні вирішення. Я очікую, що буде повторення, як це було у минулому, підтримки повного виконання Мінських домовленостей і заклики до РФ діями підтвердити те, що вони зобов'язалися зробити на словах щодо Мінських домовленостей", - передбачив він. 

  Нагадаємо, раніше чільник МЗС України Павло Клімкін заявив, що потрібно максимально обмежити роль Росії у поліцейській місії ОБСЄ на Донбасі.

  Читайте такожАйвазовська сказала, коли поліцейська місія ОБСЄ зможе працювати на Донбасі

  Попередній матеріал
  Скандал навколо театру на Подолі сколихнув соцмережі – аналіз
  Наступний матеріал
  Урочистості в Одесі: військовослужбовців ЗСУ нагородили медалями та грамотами

  Поліцейська місія ОБСЄ на Донбасі повинна мати повноваження стріляти – експерт

  Клімкін: Потрібно максимально обмежити роль Росії у поліцейській місії ОБСЄ на Донбасі

  Айвазовська сказала, коли поліцейська місія ОБСЄ зможе працювати на Донбасі

  Путін підтримав необхідність введення озброєної поліцейської місії ОБСЄ на Донбасі – Порошенко