Офіційний сайт Президента України

Порошенко з Туском обговорили "цинічні провокації Росії в окупованому Криму"

  Президент Європейської Ради підкреслив, що Україна залишається серед ключових пріоритетів ЄС

  Президент Петро Порошенко провів телефонну розмову з президентом Європейської Ради Дональдом Туском. Про це повідомляє прес-служба глави української держави.

  Так, Порошенко розповів про цинічні провокації Російської Федерації в окупованому Криму та ескалацію її агресивних дій на Донбасі. Окремо було обговорено стан виконання Мінських домовленостей.

  "Порошенко наголосив на необхідності посилення міжнародної присутності на Донбасі, зокрема шляхом розширення поля діяльності місії ОБСЄ, в тому числі на території Криму, та розгортання озброєної поліцейської місії ОБСЄ на Донбасі", – мовиться в повідомленні.

  Також глава української держави відзначив важливість рішучого реагування ЄС на російські провокації та штучне нагнітання напруженості. "Після останніх подій в Криму не має бути жодних ілюзій щодо намірів Російської Федерації. Санкції та їх посилення – це дієвий механізм впливу" - наголосив Порошенко.

  Президент Європейської Ради надав високу оцінку діям глави держави та виваженій позиції української сторони, яка не піддається на підступні провокації Росії у Криму.

  Крім того, Дональд Туск підтвердив свою принципову позицію щодо збереження санкцій Європейського Союзу та запевнив у беззаперечній підтримці України з боку ЄС. "Ми твердо залишаємося на позиції підтримки суверенітету та територіальної цілісності України", – підкреслив він.

  Президент Європейської Ради особливо підкреслив, що Україна залишається серед ключових пріоритетів ЄС, солідарність з якою у світлі протидії зовнішній агресії обговорюватиметься, у тому числі у рамках неформальних зустрічей держав-членів ЄС у Братиславі у вересні.

  Співрозмовники також обговорили питання перспектив ухвалення найближчим часом Євросоюзом рішення про лібералізацію візового режиму для громадян України та скоординували подальші кроки на цьому напрямі.

  Глава держави підтвердив запрошення Президенту Європейської Ради відвідати Україну для участі у заходах у зв'язку з 75-ми роковинами трагедії Бабиного Яру.

  Нагадаємо, раніше Президент України Петро Порошенко відправив на доопрацювання законопроект №4255, яким амністія була поширена на засуджених учасників антитерористичної операції.

  Попередній матеріал
  Чубаров просить розібратися з українськими суднами, які заходять в окупований Крим, порушуючи санкції
  Наступний матеріал
  НБУ підозрює клієнтів 41 банку в махінаціях
  Теги:
  Loading...

  Скасування стипендій: чого чекати студентам

  Порошенко наказав привести у посилену бойову готовність військових, прикордонників, СБУ та Нацгвардії

  Порошенко оголосив конкурс на вакантні посади голів місцевих держадміністрацій

  Напад РФ на Грузію був прологом до війни проти України – Порошенко