Петро Порошенко в Мюнхені
Петро Порошенко в Мюнхені фото АПУ

Порошенко в Мюнхені: "Нічого про Україну без України вирішуватися не буде"

Зі слів Президента, "будь-яка угода за нашою спиною буде негайно рішуче анульована мільйонами українців"

У п'ятницю, 17 лютого, під час панельної дискусії "Майбутнє Заходу: падіння чи повернення" на 53-й Мюнхенській конференції Президент Петро Порошенко з питань безпеки наголосив, що політика умиротворення не зупинить агресора і будь-яка угода з Росією за спиною України є неможливою і лише погіршить ситуацію.

"Я маю честь представляти тут 45-мільйонну європейську націю. Від її імені дозвольте мені запевнити вас, що ми ніколи не погодимось, що хтось десь буде визначати нашу долю без нас. Будь-яка угода за нашою спиною буде негайно рішуче анульована мільйонами українців, які вже довели здатність боротися за свою незалежність", – наголосив Президент.

Він також підкреслив, що українці не мають наміру здаватися і готові захищати свою країну. "Мій меседж простий – нічого про Україну без України. Будь-яка угода з Путіним за спиною України тільки погіршить ситуацію", – підкреслив Порошенко.

Він також додав: "Єдиний гріх України в тому, що моя країна одного разу вирішила жити незалежно, на своїй землі, за нашими демократичними цінностями. Ми хочемо свободи – Росія хоче нас покарати за це".

Президент висловив думку, що нині саме час для світової спільноти, щоб протистояти цьому та дати гідну відповідь, підтримуючи Україну у її відстоюванні своєї незалежності. "Є тільки один час і одне місце для того, щоб протистояти цьому вченню і зупинити появу російського реваншизму. Це абсолютно історичний шанс для всіх нас. Але, перш за все, це історичний шанс для нової адміністрації США і міцної трансатлантичної єдності", – наголосив Петро Порошенко.

Раніше під час виступу він заявив, що російські апетити не обмежаться тільки Україною.

Як повідомлялося, 17 лютого у Мюнхені стартувала безпекова конференція, на якій планується обговорити майбутнє Європи, кібербезпеку та агресію Кремля. Ексклюзивний сюжет "5 каналу" з конференції дивіться за посиланням.

Попередній матеріал
Російські апетити не обмежаться тільки Україною – Порошенко
Наступний матеріал
"З кулемета на артилерію відповідати – не варіант": бійці АТО емоційно відреагували на нові обстріли
Loading...

Порошенко: Санкції проти Росії – це актив, а не відповідальність

"Я бачив, як ці сміливі хлопці воюють самі проти росіян без підтримки зброєю із США" – Маккейн

Світ повинен діяти рішуче щодо введення санкцій проти країни, яка анексувала частину чужої території – голова МЗС Великої Британії