Зустріч Порошенка з Терезою Мей
Зустріч Порошенка з Терезою Мей 5.ua

Перший за 10 років офіційний візит до Лондона – про що Порошенко говорив із Терезою Мей

Президент України перебуває з офіційним візитом у Британії, де він порушив питання продовження співпраці в економічній та безпековій сферах

Сьогоднішнє рішення Міжнародного суду ООН є багатообіцяючим, й Україна сподівається на успішний розгляд позову проти Росії. Про це заявив Президент України Петро Порошенко під час візиту до Лондона, передає кореспондент "5 каналу".

"Я думаю, що це дуже багатообіцяюче сьогодні рішення в Гаазі, коли щодо обидвох судових позовів судом була визнана юрисдикція Міжнародного суду в Гаазі… Ми впевнені у тому, що сьогодні ми на правильному шляху і сподіваємося на успішний розгляд зазначених позовів", – прокоментував Президент.

До столиці Великої Британії Порошенко прибув напередодні в межах першого за 10 років офіційного візиту чільника України до Туманного Альбіону. У середу, 19 квітня, він мав зустріч із прем’єр-міністром країни Терезою Мей.

У період озброєної агресії й терористичних атак демократичний світ має об'єднуватися заради миру. З такими закликами прибув до Британії Петро Порошенко, а прем'єр Британії Тереза Мей наголосила, що з перших місяців вторгнення російських військ на територію України і по сьогодні Британія не змінювала свою позицію. У Лондоні наголошують, що санкції проти Кремля мають тривати доти, доки Росія не виконає Мінські угоди.

Також Тереза Мей заявила, що співпраця з Україною продовжиться. Зокрема, в безпековій та економічній сферах. За словами Порошенка, сторони також обговорили розширення безпекового співробітництва.

"Британія – це особлива країна у сфері безпеки і в сенсі політичної підтримки і взаємодії в рамках НАТО. І по окремих досить практичних речах. Ми працюємо з Британією по ряду напрямків у практичній взаємодії. Згадаю тільки трастові фонди НАТО, але насправді напрямків у цій сфері набагато більше", – прокоментував голова МЗС України Павло Клімкін.

"Я можу підтвердити, що прем’єр-міністр запропонувала, щоби Британія брала участь у цілій низці програм реформ. Я думаю, що в тому числі може бути ефективною співпраця в розробці та імплементації законодавства щодо служби фінансових розслідувань, яке я дав доручення доопрацювати, внести і зробити це максимально ефективним і некорумпованим (органом), ліквідувавши податкову міліцію", – розповів Порошенко.

Він також додав: "Ми обговорили співпрацю в імплементації судової реформи з урахуванням британських радників, британського досвіду і авторитету британської судової системи. Підняли питання візової лібералізації для українських громадян".

Велика Британія – одна з тих країн, яка добре розуміє, що українська армія стримує агресора, зокрема на шляху до європейських кордонів. І цей захист, вкотре нагадав офіційний Київ, можливий, якщо іноземні партнери і надалі підтримуватимуть Україну в її боротьбі.

Ірина Герасимова, Микола Лебедєв, "5 канал"

Попередній матеріал
"Захурделило": як живуть скуті морозами та аномальними опадами регіони – сюжет
Наступний матеріал
Випробування "Гвоздик" на міцність: як тренуються українські артилеристи – відео
Loading...