Порошенки у Биківні
Порошенки у Биківні Facebook / Петро Порошенко

Порошенко: Трагедія комуністичного терору має стати запобіжником від "русского мира" на українській землі

  Читайте по-русски
  У Биківнянському лісі протягом найстрашніших років Великого терору знайшли свій останній притулок до 100 тис. закатованих українців

  П'ятий президент, лідер "Європейської солідарності" Петро Порошенко нагадав  про трагічні подій в історії України, які мали місце за часів сталінських репресій у Биківні.

  Мільярди вір зариті у чорнозем,
  Мільярди щасть розвіяні у прах.
  Душа горить. Палає лютий розум.
  І ненависть регоче на вітрах.

  Коли б усі одурені прозріли,
  Коли б усі убиті ожили,
  То небо, від прокльонів посіріле,
  Напевне б, репнуло від сорому й хули.

  "Василь Симоненко написав цей вірш після потрясіння, яке він пережив на місці поховань жертв сталінських репресій у Биківні. Науковці кажуть, у Биківнянському лісі протягом найстрашніших років Великого терору знайшли свій останній притулок до 100 тис. закатованих українців. Кожного разу, коли буваю там, відчуваю, як земля просякнута кров'ю, а крики жертв застрягли у гілках дерев, – жахаюся від усвідомлення величини скоєного злочину", – написав політик на Facebook.

  І продовжив: "Спеціальні потреби" – офіційна мета виділення цієї земельної ділянки. Це рішення збереглося в архівах. Так більшовики приховували свої жахливі злочини. Насправді цьому лісу судилося стати справжнім "українським некрополем".

  Він нагадав, що у цьому скорботному місці покояться представники інтелігенції, державні та релігійні діячі, жертви комуністичних "чисток", колишні військовополонені, представники польського, німецького, болгарського, литовського і багатьох інших народів.

  "Трагедія комуністичного терору має стати повчальним уроком на майбутнє, надійним запобіжником від спроб реанімувати "русский мир" на нашій українській землі. Вічна пам'ять усім жертвам репресій, похованим у Биківнянському лісі, у інших місцях розстрілів в Україні і за її межами. Ми пам'ятаємо…", – резюмував Порошенко.

  Попередній матеріал
  Доба в ООС: окупанти стріляли з мінометів, поранений український воїн
  Наступний матеріал
  Ексочільник Держекоінспекції особисто вимагав від ММК ім. Ілліча виплатити штраф готівкою – експерт
  Loading...