Порошенко в Українському домі
Порошенко в Українському домі фото АПУ

Порошенко: То не поразка, українська революція переродила суспільство України

На цьому наголосив Президент під час урочистого зібрання з нагоди Дня Соборності України та 100-річчя проголошення незалежності Української Народної Республіки

Україна засвоїла урок історії і нині готова боротися з російською пропагандою, а українське військо готове дати відсіч окупантам. Про це заявив Президент Петро Порошенко під час урочистостей з нагоди Дня Соборності та 100-річчя проголошення незалежності Української Народної Республіки.

Після виступу Президент вручив державні нагороди діячам культури, науки, громадським діячам та військовим.

"Було б помилкою, ще раз нагадаю слова відомого історика Івана Лисяка-Рудницького, говорити про поразку української революції. Вона не досягла своєї остаточної мети, але внутрішньо переродила суспільство України. На фундаменті тієї революції розвивалося і дальше українське життя. І можу сказати, що без Четвертого Універсалу не було і би Акта проголошення незалежності. Якби наші славні предки далекого 1918 року не посіяли зерна ідеї незалежності, вона б ніколи не розрослася до майже одностайної підтримки на референдумі 1991 року", – заявив Президент.

Період 1917-1921 років дуже важливий для України, адже тоді була запроваджена гривня, з'явилась Академія наук, власний архів та українська церква, а університети (зокрема, у Києві) були переведені на навчання українською мовою.

Під час виступу Президент не лише згадав минуле, а й звернувся до своїх політичних опонентів та закликав їх уникати популізму, адже саме популізм у ті часи не дав зберегти українську незалежність.

"Мені ж на день народження подарували контрпропагандистську брошуру Симона Петлюри, яка має символічну назву "Московська воша". Вона, хочу наголосити, зовсім не ксенофобська, бо є в ній і самокритичний розділ "Свої гниди". Думаю, повчально було би погортати ще й Махна. Єдина, напевно, постать в історії, яка, як твердять деякі вчені, на власних грошах друкувала офіційний дозвіл їх, ці гроші, фальшувати. Руйнівний феномен Отаманщини слід аналізувати, – тим більше, що охочі її реанімувати є і зараз, в ці часи деякі популісти", – відзначив Порошенко.

Після промови учасники заходу переглянули фільм з музичним супроводом про події революції 1917-1921 років. Були показані, зокрема, і документальні кадри.

Детальніше – дивіться у включенні:

Як відомо, 22 січня Україна відзначає річницю появи Четвертого універсалу УЦР, що проголошував незалежність Української держави, а також 99-річчя об'єднання УНР та ЗУНР. 

Попередній матеріал
Порошенко заявив, що підпише закон про реінтеграцію ОРДЛО щойно він надійде з Верховної Ради
Наступний матеріал
Заливає нечистотами: чому Прилуки залишилися ще й без води
Loading...