Facebook / Прес-центр АТО

Порошенко заявив, що підпише закон про реінтеграцію ОРДЛО щойно він надійде з Верховної Ради

Цей Закон є по суті технологією повернення окупованих територій під суверенітет України, наголосив Порошенко

Президент України Петро Порошенко пообіцяв підписати закон "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях" одразу, як документ надійде з парламенту. Про це він заявив, виступаючи на урочистому зібранні з нагоди Дня Соборності України та 100-річчя проголошення незалежності УНР, повідомляє "Укрінформ".

"Рефлексія Москви зайвий раз переконує, що ми прийняли правильний закон (про реінтеграцію – Ред.). Хочу чітко заявити: я підпишу його, щойно він надійде із Верховної Ради", – запевнив глава держави.

Порошенко також наголосив, що закон цінний насамперед тим, що є по суті технологією повернення окупованих територій під суверенітет України. Він нагадав, що у парламенті за закон проголосувала майже конституційна більшість народних депутатів, що, за його словами, стало важливим прикладом відповідальної консолідації владних та опозиційних політичних сил у питанні, яке стосується спільного національного інтересу. Президент назвав таке голосування прикладом, коли міркування міжпартійної боротьби принесено в жертву загальнодержавній справі.

Разом з тим він зауважив, що реакція Кремля на цей закон засвідчила, що "на злодії шапка горить, і він хоче уникнути міжнародної відповідальності за свої злочини".

Порошенко наголосив: "Агресору не подобається, коли його називають агресором. Окупанту неприємно, коли на окупацію кажуть "окупація", – підкреслив Порошенко.

Порошенко підкреслив, що, на відміну від Росії, яка, за його словами, шукає будь-який привід, аби не виконувати Мінські домовленості, Україна неухильно дотримується і буде дотримуватися своїх зобов’язань. Президент закликав присутніх на заході дипломатів передати цей меседж у свої країни.

Як повідомляв 5.UA, 18 січня 2018 року Верховна Рада ухвалила закон "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях", яким Росія визнається країною-агресором, що здійснює тимчасову окупацію частини території України. За ухвалення закону проголосували 280 депутатів.

При цьому 19 січня 2018 року народні депутати від Опозиційного блоку зареєстрували проект постанови про скасування рішення Верховної Ради про ухвалення закону. Згідно з регламентом, до моменту розгляду такого проекту постанови закон не може бути підписано головою парламенту. Імовірно, цей документ буде розглянуто вже на наступній сесії Верховної Ради, яка розпочнеться 6 лютого.

Попередній матеріал
Брифінг речника Міністерства оборони з питань АТО – відео
Наступний матеріал
Порошенко: То не поразка, українська революція переродила суспільство України
Loading...