Порошенко розповів про 10-річну програму "укріплення" української мови

Одного року замало, аби надолужити все те, що втратила українська мова внаслідок колоніальної політики, переконаний Президент

Президент України Петро Порошенко повідомив: не проголошуватиме 2018 рік Роком утвердження державної мови. Замість цього він підпише указ про десятирічну програму зміцнення статусу української мови як державної. Про це він повідомив на церемонії вручення Шевченківської премії 9 березня, передає "Укрінформ"

"Протягом останніх місяців на мою адресу надійшло чимало звернень від дуже поважних осіб, у тому числі із кола тут присутніх, із закликом проголосити 2018 рік Роком української мови. Скажу прямо: я робити цього не буду", – повідомив Президент.

Він переконаний: одного року замало, аби надолужити все те, що втратила українська мова внаслідок колоніальної політики.

"Хотів би повідомити, що найближчим часом я підпишу указ про розробку, можливо, десятирічної програми укорінення та зміцнення державного статусу рідної української мови", – повідомив Порошенко.

Він додав: подбає про те, аби відповідні законодавчі ініціативи залишали широкий простір для реалізації прав тих громадян України, рідною мовою яких чи мовою спілкування є російська, кримськотатарська та інші мови.

Президент також підкреслив: влада ніколи не втручатиметься у приватну сферу і жодним чином не регламентуватиме в ній мову міжособистісних комунікацій.

Нагадаємо, у лютого цьогоріч три президенти України – Леонід Кравчук, Леонід Кучма і Віктор Ющенко звернулися до нинішнього глави держави Петра Порошенка із проханням оголосити 2018-й Роком затвердження державної мови.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Як Президент на Донеччині надсучасні опорні школи відкрив – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Найвища нагорода й флеш-моб для Сенцова: чим відзначилась цьогорічна Шевченківська премія
Наступний матеріал
Зробив подарунок до свята: у Тернополі хлопець "замінував" дім своєї вчительки, щоб не йти на заняття з танців