Президент Петро Порошенко вирішив змінити свій указ про введення воєнного стану, скоротивши його термін з 60 до 30 днів. Про це він заявив під час заяви на телебаченні щодо воєнного стану.
"Рада національної безпеки і оборони рекомендувала сьогодні мені запровадити воєнний стан на 60 днів. Хочу оголосити своє рішення: я пропонуватиму парламенту запровадити воєнний стан на 30 днів", – сказав глава держави.
Своє рішення він пояснив тим, що не хоче, аби "воєнний стан накладався на початок передвиборчої кампанії".
Крім того, Порошенко пропонує закріпити дату виборів на 31 березня 2019 року.
"У грудні я внесу проект рішення парламенту про дату президентських виборів, які мають відбутися, відповідно до Конституції, 31 березня 2019 року. Крапка", – наголосив він.
Глава держави сказав, що воєнний стан, який він пропонує ввести, не буде накладатися на початок виборчої кампанії: "Щоб ні в кого з тих, хто про свою партію чи про свій політичний інтерес печеться більше, ніж про націю та український інтерес, зараз не залишилося жодних підстав для брудних політичних спекуляцій чи інсинуацій".
Важливі тези з виступу Президента:
- Це не означає оголошення війни. Це посилення оборони України на фоні зростаючої агресії Росії
"Наш спільний обов'язок, найперше мій, як Верховного Головнокомандувача – захистити Україну. І захист України – це не лише захист території чи військової техніки. Це насамперед – захист людей. Ми маємо бути максимально готові до будь-яких дій з боку нашого агресивного, неврівноваженого і, на жаль, доволі передбачуваного сусіда", – також зазначив глава держави.
- Попри воєнний стан, Україна не відмовляється від політико-дипломатичного врегулювання ситуації на cході
Петро Порошенко повідомив, що сьогодні мав низку перемовин з керівниками міжнародних організацій, лідерами країн щодо ситуації, яка сталася в Керченській протоці та дій України: "В мене сьогодні з самого ранку відбулися дуже детальні переговори з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом, із Президентом Польщі Анджеєм Дудою, бо Польща представляє зараз позицію Україні і є ініціатором розгляду ситуації на Раді безпеки ООН, і з канцлером Німеччини Ангелою Меркель. І з багатьма іншими вже відбулися і ще продовжаться консультації сьогодні ввечері".
- Указ "Про запровадження воєнного стану в Україні" не обмежує прав і свобод громадян
"Наголошую, що в Указі я не передбачаю жодних заходів, пов'язаних із обмеженням прав і свобод громадян, впровадженням цензури тощо", – сказав Президент.
Глава держави також зазначив, що "з усіх опцій, які надає закон "Про правовий режим воєнного стану" до Указу "Про введення воєнного стану" увійшли лише ті, які стосуються головним чином різних військових заходів".
Нагадаємо, ранком неділі, 25 листопада, в районі Керченської протоки корабель РФ протаранив український буксир. Унаслідок зіткнення в українського судна булі пошкоджені головний двигун та обшивка. Згодом стало відомо: РФ перекрила Керченську протоку та підняла в небо вертольоти. Через агресію РФ Президент України Петро Порошенко зібрав Воєнний кабінет. Також Україна скликала екстрене засідання Ради Безпеки ООН.
Дивіться також фотогалерею за темою:
ЗМІ опублікували фото захоплених Росією українських катерів у Керчі





