Петро Порошенко
Петро Порошенко Facebook / Петро Порошенко

Порошенко про зустріч у "нормандському форматі": Жодної довіри до Путіна

Читайте по-русски
Жодних компромісів щодо членства в ЄС та НАТО

Учасники переговорів у "нормандському форматі" мають домагатися від Росії обов'язкового виконання безпекового пакету Мінських угод і не довіряти словам Путіна. Про це заявив лідер партії "Європейська солідарність", п'ятий президент України Петро Порошенко в ефірі "Марафону Гідності" на телеканалах "Прямий", "5 канал" та "Еспресо".

Порошенко сказав: "Я хотів би звернутися з порадами до учасників саміту, в тому числі від України, і до тих, хто на сьогоднішній день намагається, як вони зараз стверджують, "йти на рішучі компроміси". "Рішучі компроміси" з Путіним означають поразку. "Рішучі компроміси" з Путіним означають капітуляцію".

Він наголосив: "Не вірте Путіну. Метою Путіна не є мир. Бо Путін міг би це зробити п'ять, чотири, три, два роки тому, але він не зацікавлений у мирі. Я завжди стверджував, що ключі від миру – у Москві. Але мир має бути з урахуванням українського інтересу".

Політик застеріг, що при здачі позицій і капітуляції країни теж перестають стріляти, але це немає нічого спільного з миром.

"Отже, моя перша порада – не вірте Путіну, спирайтеся на наших союзників, спирайтеся на Європейський Союз, Сполучені Штати. Виходьте на ті позиці, які дозволять відновити територіальні цілісність, суверенітет і незалежність нашої держави", – наголосив Порошенко.

За його словами, "червоні лінії", які неприпустимо перетинати, дуже прості. Він підкреслив: першою "червоною лінією" має бути тверда вимога, що безпековий компонент має передувати компоненту політичному.

"І не можуть проводитись на українській землі вибори під дулами автоматів. Це лише легітимізує окупантів і виводить Росію, чого вона, власне, і прагне, із зони дії санкцій, які є дуже ефективними. Хочу наголосити, що свого часу ключова позиція закону "Про особливий режим місцевого самоврядування" була в тому, що він робився на три роки", – пояснив п'ятий президент України.

"За будь-яких обставин Україна є унітарною державою. І ми не можемо допустити те, що нам намагалися вкинути чи то проект "Новоросії", чи будь-що, що називається федералізація. Або називають автономізація, або автономія". 

Сказав Порошенко і про другу "червону лінію": "Інтереси Путіна лише полягають у тому, щоб зупинити рух України в НАТО і ЄС. Отже, це друга "червона лінія". Ні на які компроміси, які обмежують рух України в ЄС і НАТО, країна йти не повинна". 

Політик наголосив: "Є лише один безпековий інструмент – це членство України в НАТО. Один демократичний і економічний інструмент – повномасштабне членство в Європейському Союзі". Інших альтернатив Україна не має. І ми мали достатньо аргументів для того, щоб у цьому переконатися".

Як повідомляв 5.UA, Зеленський розповів, чого очікує від зустрічі в "нормандському форматі"

Попередній матеріал
Відкриття мосту в Станиці Луганській: Зеленський виступив за вибори на Донбасі після деокупації
Наступний матеріал
Заходи з вшанування Героїв Небесної Сотні та відзначення Дня Гідності та Свободи – трансляція
Loading...