president.gov.ua

Порошенко підписав закон про розширення повноважень ССО

Відтепер День Сил спеціальних операцій ЗСУ відзначатиметься в Україні щорічно 29 липня

Президент України Петро Порошенко під час зустрічі з воїнами-спецпризначенцями підписав Закон про внесення змін до деяких законів України щодо Сил спеціальних операцій Збройних Сил України №4795, ухвалений Верховною Радою України. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

"Сьогодні в житті українського спецназу важлива і урочиста подія, яка є плодом спільної і скоординованої роботи багатьох людей. Сьогодні підписується закон, яким завершується процес створення Сил спеціальних операцій Збройних Сил України", – сказав він.

Порошенко наголосив, що це є "абсолютно важливим в умовах захисту України від агресії, яку розв'язала проти нас Російська Федерація", та назвав цей закон "вимогою часу для того, щоб захист України був набагато більш ефективним".

Закон визначає правовий статус і застосування Сил спеціальних операцій самостійно чи у взаємодії з іншими видами ЗСУ для спеціальних операцій щодо утворення сприятливих умов для успішного проведення воєнно-політичних, економічних та інших заходів в інтересах національної безпеки у сфері оборони держави. Президент наголосив, що "перша увага щодо спільних дій та спільних тренувань з боку наших партнерів із США, Канади, Європейського Союзу та інших країн приділяється саме силам спеціальних операцій".

Закон розроблений за стандартами НАТО та повністю відповідає завданням співробітництва Україна–НАТО в контексті створення ССО, а також положенням Стратегічного оборонного бюлетеня. Президент також зазначив, що на сьогоднішній день в Україні вже створено спеціальний центр та застосовуються спеціальні тренінгові програми, які дозволяють швидко і якісно готувати спецпризначенців.

Також зазначається, що реалізація норм цього закону дозволить підвищити стримуючий потенціал Збройних Сил України за рахунок наявності у їх складі дієвого інструменту воєнно-силового стримування можливої збройної агресії чи збройного конфлікту, підвищити можливості захисту суверенітету, незалежності, територіальної цілісності та  національних інтересів України, рівень обороноспроможності держави, підвищити можливості держави щодо проведення спеціальних заходів, у тому числі поза межами України, дозволить досягати воєнно-політичні і воєнно-стратегічні цілі та припиняти конфлікти на ранній стадії виникнення.

Крім того, Президент підписав указ "Про День Сил спеціальних операцій Збройних Сил України", який відзначатиметься тепер щорічно 29 липня.

Нагадаємо, Рада прийняла законопроект щодо діяльності Сил спеціальних операцій ЗСУ.

Попередній матеріал
Життя воїнів: волонтери збудували для українських бійців технологічні укріплені бліндажі
Наступний матеріал
У Франції невідомі взяли у заручники парафіян місцевої церкви, є жертви – відео
Теги:
Loading...

ЗСУ проведуть ще одні масштабні навчання на всій території країни - "Південний вітер"

На "Хаммерах" через Дніпро – нове відео широкомасштбаних навчань ЗСУ "Літня гроза"

"Літня гроза-2016": стратегічні військові навчання на всіх полігонах ЗСУ

Нова форма для ЗСУ: хто розробляє український однострій

Полторак розповів деталі реформи ЗСУ

5 канал - трансляція наживо