Указ Президента
Указ Президента прес-служба Президента України

Порошенко підписав закон про Конституційний суд України

Президент України Петро Порошенко підписав закон "Про Конституційний суд України", який покликаний підвищити рівень захисту конституційних прав громадян

Як повідомляє в понеділок, 31 липня, прес-служба глави держави, Порошенко зазначив, що підписаний документ є складовою частиною судової реформи, яка спрямована на забезпечення права громадян України на справедливий суд.

Президент відзначив дві принципові новації Закону. "Абсолютно прозорий конкурсний відбір кандидатів в судді до Конституційного суду", – підкреслив він. 

Зазначається, що інша новація полягає у можливості будь-якої юридичної (за виключенням представників держави або місцевого самоврядування) чи фізичної особи подати скаргу до Конституційного суду. Глава держави зауважив, що ніколи в історії України не забезпечувалось це право звичайному українцю.

"Якщо людина, пройшовши розгляд своєї справи в звичайних судах, вважає, що закон, який був застосований при ухваленні рішення щодо неї, є неконституційним, то вона не має більше шукати народних депутатів чи Президента. Вона отримає нарешті право безпосередньо звернутися до Конституційного суду з конституційною скаргою. І суд має розглянути і винести відповідне рішення", – підкреслив Президент.

Попередній матеріал
Унікальні цеглини: що приховує 10-річна колекція українця – сюжет
Наступний матеріал
Фуд-терапія для дітей із аутизмом: як малюки проходили майстер-клас грузинської кухні
Loading...

Порошенко підписав закон про обов'язкове встановлення лічильників тепла та води

Порошенко про успішні випробування техніки: Українська армія стає сильнішою з кожним днем

У США опублікували секретні документи ФБР та ЦРУ стосовно вбивства Кеннеді

Порошенко закликав Росію негайно припинити агресію проти України

Порошенко підписав закон, який посилює соцзахист інвалідів в Україні

Сенат Польщі ухвалив скандальний закон про Верховний суд