Порошенко_держсек Ватикану 5.ua

Порошенко обговорив з представником Святого Престолу питання російської агресії

Під час спільної заяви Президент заявив, що внаслідок російської агресії на Сході України загинули 10 тисяч українців

У п'ятницю, 17 червня, Президент України Петро Порошенко провів зустріч із державним секретарем Святого Престолу П’єтро Пароліном, під час якої лідери домовилися про спільні дії щодо залучення Ватикану до звільнення українських бранців.

Під час спільної заяви для преси Президент заявив, що внаслідок російської агресії на Сході України загинули 10 тисяч українців, ще 20 тисяч -  поранені.

"Майже 10 тисяч убитих, 20 тисяч поранених, 1 млн 800 тисяч тимчасово переміщених, численні полонені, заручники, які й досі перебувають в неволі. Ми домовилися скоординувати наші дії щодо залучення Святого Престолу до гуманітарних місій із визволення українських заручників, які перебувають у неволі", – зазначив Президент.

Крім того, кардинал П’єтро Паролін наголосив, що Святий Престол виступає за політичне розв'язання ситуації на Донбасі та діалог. Він також зазначив, що приїхав в Україну, щоб засвідчити особливу увагу Папи Франциска до українського народу.

"Я приїхав сюди спеціально для того, щоб засвідчити інтерес, любов і увагу Папи Франциска до тих, хто постраждав у цій країні через війну. Я думаю, що така ініціатива не має багато прецедентів в історії святого престолу. Ми глибоко переконані, що лише діалог між сторонами може допомогти досягти мирного рішення, і ми дуже сподіваємося, що він принесе плоди добра в Україні", – зауважив Паролін.

Нагадаємо, 11 червня Папа Франциск створив спеціальний Комітет із розподілу пожертв для жителів України, постраждалих внаслідок військових дій на сході країни.

Як повідомляв 5.ua, раніше Папа Римський Франциск благословив у Ватикані українських вояків. Йдеться про тих, які брали участь у щорічному військовому паломництві до Марійського духовного центру у Франції. 

Попередній матеріал
Експерт: Напередодні прийняття міжнародного рішення щодо санкцій Росія активізувала агентів
Наступний матеріал
На Житомирщині під мостом вибухнув 122-мм снаряд
Loading...

Порошенко закликав Нідерланди завершити процес ратифікації Угоди про асоціацію

Порошенко: На Сході України загинуло 35 військових медиків

Порошенко підписав закон, що спрощує державну реєстрацію лікарських засобів

Порошенко обговорив з главою ПА ОБСЄ поліцейську місію на Донбасі