Петро Порошенко
Петро Порошенко eurosolidarity.org

Порошенко назвав можливу модель виробництва власних вакцин в Україні

  Читайте по-русски
  Україна може випускати власні вакцини від різних хвороб, в тому числі й від COVID-19

  Україна має терміново налагодити власне виробництво вакцин –переконаний п’ятий президент, лідер партії "Європейська Солідарність" Петро Порошенко. Презентуючи медикам у Черкасах свій антиковідний план, він розповів, що фінансування такого виробництва має відбуватися за принципом державно-приватного партнерства. Про це повідомляє прес-служба партії.

  "Один з ключовим елементів нашого антиковідного плану є початок роботи із розробки потужностей для українського виробництва вакцин", – зазначив Порошенко.

  Він повідомив, що необхідні початкові інвестиції складають не менше 15-20 мільйонів доларів США.

  "Після проведення мною переговорів з українськими фармакологічними компаніями, після проведення переговорів з всесвітніми виробниками вакцин ми б зробили таку модель фінансування. Виробник інвестує не менше 50% коштів у початок виробництва. Інвестор – у світі це називається "ангел-інвестор", людина, яка інвестує не тільки і не стільки, щоб мати прибуток, а тому, що прагне вирішити проблему. Я впевнений, що ми в Україні зберемо декілька мільйонів доларів, щоб налагодити вітчизняне виробництво вакцин. І держава дасть не бюджетні кошти, а бюджетне кредитування", – пояснює Порошенко.

  Лідер "Європейської солідарності" пояснює: "якщо вона дасть декілька мільйонів доларів бюджетного кредитування, з нею розрахуються вакциною. Для чого? Щоб потім не опинилися в ситуації, коли знову будуть корумповано завозити вакцини з-за кордону".

  За словами п'ятого президента, йдеться не лише про ковідні вакцини, а й від сказу до грипу – будь-які.

  "Що відбулося в світі за останній рік? Був продемонстрований жорсткий ковідний націоналізм. Ось останній випадок – це CoviShield в Індії. Спалах хвороби – і місцевий уряд прийняв рішення про заборону експорту вакцини. Тобто уряд індії зобов’язав тримати 80 мільйонів доз резерву, вони скотилися до 35 і поки не був відновлений резерв експорт був заборонений. І зараз Україні не надходить CoviShield через подібні позиції", – нагадав Петро Порошенко.

  Як відомо, Петро Порошенко презентував оновлений стратегічний антиковідний план, який передбачає 10 кроків для захисту українців від пандемії. Він передбачає швидку вакцинацію для громадян, організацію виробництва вакцин в Україні, соціальний захист для медпрацівників, економічну підтримку для громадян та соціально відповідального бізнесу в умовах локдауну, достатнє забезпечення лікарень кисневим обладнанням та медикаментами, розширення кількості ліжок за рахунок відомчих медзакладів. "Європейська Солідарність" ініціює позачергове засідання Верховної Ради для обговорення питань пандемії, зриву процесу вакцинації, посилення захисту медпрацівників. Фракція зібрала необхідну кількість голосів народних депутатів.

  Нагадаємо, в Україні за добу зафіксували 14 984 нових випадків коронавірусу. Від ускладнень померли 440 пацієнтів, а от майже 10 тис. українців – вилікувалися. 

  Попередній матеріал
  У ФСБ Росії заявили про затримання українського консула в Санкт-Петербурзі
  Наступний матеріал
  Пішов з життя український письменник і політик Володимир Яворівський
  Loading...

  Піонтковський назвав видатною роль Порошенка у формуванні світової проукраїнської коаліції

  Путін – убивця, а Україна тепер розплачується за намагання нинішньої влади "умиротворити агресора" – Порошенко

  Протидія пандемії: Порошенко закликав владу терміново передбачити в бюджеті гроші на вакцини

  "Декомунізація досі залишається питанням національної безпеки" – Порошенко

  Порошенко вимагає терміново вакцинувати армійців із зони ООС та резервістів

  "Якби я міг купити, я б це зробив просто зараз": Порошенко вимагає від уряду негайно забезпечити українців мільйонами доз вакцини