Офіційний сайт Президента України

Порошенко, Меркель та Олланд обговорили питання українських заручників у Росії

  Співрозмовники також обговорили стан виконання Мінських домовленостей з врегулювання ситуації на Донбасі

  У понеділок, 16 січня, Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову із Канцлером Німеччини Ангелою Меркель та Президентом Франції Франсуа Олландом, інформує прес-служба глави держави.

  "Президент України подякував Федеральному Канцлеру Німеччини та Президенту Франції за незмінну підтримку у боротьбі за відновлення суверенітету і територіальної цілісності нашої держави та реалізації повномасштабної програми реформ", – мовиться у повідомленні.

  Зазначається, що співрозмовники обговорили стан виконання Мінських домовленостей з врегулювання ситуації на Донбасі. Глави держав наголосили на необхідності досягнення прогресу у реалізації безпекового блоку Мінських домовленостей, що "сприятиме подальшому просуванню на інших напрямах мирного врегулювання".

  Порошенко привернув увагу Меркель та Олланда до неприпустимої ситуації, що склалася із заручниками та незаконно утримуваними в Росії громадянами України. Було відзначено послідовні зусилля України, спрямовані на мирне врегулювання, зокрема – щодо звільнення в односторонньому порядку 15 осіб та забезпечення постачання води до окремих районів Луганської області.

  Президент України, Канцлер Німеччини та Президент Франції дійшли згоди щодо необхідності продовження роботи з підготовки дорожньої карти імплементації Мінських домовленостей та висловили впевненість у завершенні найближчим часом процесу ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та запровадженні безвізового режиму для громадян України.

  "З нагоди 25-річчя встановлення дипломатичних відносин України з Німеччиною, що відзначатиметься найближчими днями, було наголошено, що протягом цього періоду українсько-німецьке співробітництво набуло рис справжнього партнерства, що ґрунтується на взаємоповазі, спільних європейських цінностях та відповідальності за збереження миру та безпеки на континенті", – підсумовується у повідомленні прес-служби глави України.

  Нагадаємо, українська сторона в односторонньому порядку передала бойовикам непідконтрольної українській владі частини Донеччини 15 осіб.

  Читайте також: "Дві ночі не спали, близько 2 тисяч кілометрів проїхали": Тандіт розповів подробиці передачі бойовикам 15 осіб 

  Попередній матеріал
  Українці розробили танк "Тірекс", який зможе подолати російську техніку
  Наступний матеріал
  700 тисяч людей у Сирії досі живуть у блокаді
  Теги:
  Loading...

  "Дві ночі не спали, близько 2 тисяч кілометрів проїхали": Тандіт розповів подробиці передачі бойовикам 15 осіб

  Українська сторона в односторонньому порядку передала бойовикам 15 осіб

  Байден назвав умови виконання політичої частини Мінських угод

  Перша в новому році зустріч: сьогодні в Мінську збирається Тристороння контактна група

  У ЄС очікують, що Нідерланди ратифікують Угоду про асоціацію з Україною в першій половині року

  До уряду Нідерландів спрямували позов через асоціацію Україна-ЄС